Roman Janoušek, který si v brněnském vězení odpykává 4,5 roku za sražení ženy autem, si podal stížnost proti zamítnutí své žádosti o přerušení trestu vězení. Janouškovu stížnost nyní dostal krajský soud a předá ji Vrchnímu soudu v Olomouci, který o ní rozhodne. Janoušek již v minulosti usiloval o přerušení trestu ze zdravotních důvodů, ale neuspěl. Ve vězení je od listopadu 2014.

Brno - Roman Janoušek podal stížnost proti zamítnutí své žádosti o přerušení trestu vězení. O přerušení žádal ze zdravotních důvodů, ale Krajský soud v Brně to zamítl, protože vězeňská nemocnice podle něj poskytuje potřebnou péči.

Janouškovu stížnost nyní dostal krajský soud a předá ji Vrchnímu soudu v Olomouci, který o ní rozhodne. Řekla to mluvčí krajského soudu Simona Tesařová. Stížnost nebude blíže komentovat. Janoušek dostal 4,5 roku vězení za sražení ženy autem.

Vrchní soud v Olomouci může rozhodnutí brněnského krajského soudu potvrdit, může ji ale také zrušit a vrátit mu věc k novému projednání. Sedmačtyřicetiletý podnikatel tvrdí, že jeho zdravotní stav je natolik vážný, že by měl být propuštěn z věznice v Brně-Bohunicích, kde si odpykává trest. Její součástí je i vězeňská nemocnice.

Když nedávno požádal krajský soud o přerušení trestu, dotázal se soud vězeňských lékařů na zdravotní stav Janouška. Podle jejich vyjádření mu je schopna věznice poskytnout potřebnou zdravotní péči. Proto soud návrh na přerušení trestu zamítl.

Janoušek již v minulosti usiloval o přerušení trestu ze zdravotních důvodů, ale neuspěl. Ve vězení je od listopadu 2014.

Opilý podnikatel srazil v roce 2012 v pražské Michli řidičku, která s ním chtěla řešit jejich předchozí dopravní nehodu. Pražský městský soud mu původně uložil tříleté vězení, odvolací vrchní soud ale trest zpřísnil na 4,5 roku za mřížemi. Janoušek po odpykání trestu nesmí sedm let řídit.

Za těžké ublížení na zdraví hrozilo Janouškovi až deset let vězení. Soudy ale přihlédly mimo jiné k tomu, že zatím nemá záznam v trestním rejstříku a že projevil snahu napravit následky činu. Ženě vyplatil odškodné ve výši 900 tisíc korun. I proto jej poslaly do mírnějšího typu věznice s dozorem.

před 3 hodinami

Florbalistky vstoupily do MS výhrou nad Švýcarskem 5:2

České florbalistky vstoupily do mistrovství světa ve švédské Uppsale výhrou 5:2 nad Švýcarskem. V repríze neúspěšného semifinále z minulého šampionátu v Neuchatelu tak oplatily obhájkyním stříbra porážku 6:7 v prodloužení. Vítěznou branku vstřelila ve 43. minutě debutantka na MS Pavlína Bačová. Druhý zápas v základní skupině A čeká svěřenkyně trenéra Saschy Rhynera v pondělí od 19:00 proti Polsku.

Jako první se v utkání radovaly Švýcarky, které otevřely skóre v 7. minutě. Bekhendový pokus Corin Rüttimanové se od zadního mantinelu odrazil k Julii Suterové, která u pravé tyče snadno skórovala do odkryté branky Jany Christianové. V polovině úvodní třetiny Češky odpověděly. Michaela Mlejnková bekhendovým pokusem Moniku Schmidovou ještě nepřekonala, ale z dorážky se prosadila Karolína Suchá a při svém premiérovém startu na MS hned oslavila branku.

V polovině utkání zlikvidovala Christianová šanci Rüttimanové, vzápětí se Švýcarky ubránily při jediném oslabení duelu při trestu Chiary Gredigové a odolaly i při šanci kapitánky Elišky Krupnové. V 39. minutě nejdříve trefila Michelle Wikiová levou tyč a z dorážky Isabelle Gerigová i tu pravou. Z protiútoku po přihrávce Martiny Řepkové otočila stav Mlejnková.

Po 74 sekundách třetí třetiny našla Rüttimanová dlouhou přihrávkou Wikiovou, která pohotovou střelou vyrovnala. Za 78 vteřin ale opět Rhynerův výběr vedl a postarala se o to střelou přes obránkyni Florinu Martiovou Bačová.

Švýcarky při snaze o vyrovnání Christianovou nepřekonaly, naopak v 52. minutě po přečíslení po přihrávce Denisy Ratajové zvýšila náskok do odkryté branky Krupnová. V čase 53:24 neproměnila trestné střílení Gerigová, naopak Vendula Beránková 29 sekund před koncem z penalty dovršila výsledek.