Někdejší Topolánkův spolupracovník Dalík nastoupil do vězení. Dotazy novinářů ignoroval

Domácí Domácí
6. 11. 2017 15:43
Lobbista Marek Dalík nastoupil k výkonu trestu do ruzyňské věznice v pondělí těsně po půl čtvrté. Na dotazy novinářů, kteří na něj čekali, neodpovídal. "Já jdu do nástupu trestu," řekl, když zazvonil na vězeňskou službu, aby ho pustila do budovy. Dalík si má odpykat pětiletý trest za případ související s nákupem obrněnců Pandur. Soud vynesl pravomocný rozsudek na konci letošního července, kdy se kauzou musel zabývat podruhé. Původní čtyřletý trest zrušil Nejvyšší soud. Dalík byl tehdy okamžitě propuštěn z vězení, kde si z trestu odpykal zhruba sedm měsíců. Vinu dlouhodobě odmítá. Dalíkův někdejší přítel a spolupracovník Mirek Topolánek přitom o víkendu ohlásil kandidaturu na prezidenta.
Marek Dalík nastoupil do vězení, novinářům neřekl ani slovo | Video: Tomáš Cetkovský
 

Právě se děje

před 19 minutami

Johaugová vládla i v Lahti a překonala rekord Björgenové

Norská lyžařka Therese Johaugová potvrdila nadvládu ve Světovém poháru i v Lahti, kde dnes vyhrála běh na 10 km klasicky a ovládla šestý z posledních sedmi závodů. Vedoucí žena průběžného pořadí zvítězila o 3,4 sekundy před Ebbou Anderssonovou ze Švédska, třetí byla domácí Krista Pärmäkoskiová.

Johaugová v tomto ročníku zvítězila už poosmnácté a má na dosah třetí celkový triumf v seriálu, kterému kralovala už v letech 2014 a 2016. Pak olympijská vítězka ve štafetě a desetinásobná mistryně světa nesměla rok a půl závodit kvůli trestu za doping.

V distančních závodech si jednatřicetiletá Norka připsala 63. výhru a osamostatnila se na prvním místě historického pořadí před krajankou Marit Björgenovou.

Aktualizováno před 44 minutami

Dálnici D8 zavřelo ve směru na Prahu několik nehod

Dálnici D8 na Ústecku uzavřelo ve směru na Prahu několik nehod mezi 87. až 90. kilometrem, havarovalo tam zřejmě přes deset aut. Podle prvních informací čtyři lidé utrpěli zranění. Dopravu němečtí policisté odklánějí už na svém území. Vyplývá to z informací od policie, hasičů a záchranné služby. Nehody se staly poblíž sjezdu na Petrovice před 10:00.

Další zprávy