Listopadové teplo nekončí. Mohou padnout další rekordy

Dagmar Honsová, Meteopress
24. 11. 2009 12:36
Ochlazení podle předpovědi nepřinese ani začátek prosince
Přívětivý podzim. Češi mají místo listopadu stále září
Přívětivý podzim. Češi mají místo listopadu stále září | Foto: Tomáš Kunc

Česko - Překvapivě teplý listopad žádné velké ochlazení neutne. Naopak - nástup zimy meteorologové nevěstí ani na začátek prosince.

V těchto dnech se průměrné denní teploty pohybují 5 až 9 °C nad dlouhodobým teplotním normálem.

Velmi teplá jsou i rána. Úterní nejnižší ranní teploty se pohybovaly v intervalu 10 až 6 °C a už během dopoledne se v Jihomoravském kraji teplota vzduchu šplhala až na 14 °C.

Jakoby se do střední Evropy vrátilo zářijové počasí. Přitom vloni v tomto období leželo v horských oblastech až 50 centimetrů sněhu a odpolední teploty se pohybovaly v intervalu -1 až 4 °C.

A ve středu bude ještě tepleji. Zřejmě rekordně.

Během noci na středu přejde přes naše území teplá fronta a po jejím přechodu k nám bude proudit teplý vzduch od jihozápadu.

Středeční nejnižší ranní teploty tak budou opět klesat pouze na 10 až 6 °C, odpolední se zastaví na 10 až 14 °C, v Jihočeském kraji zřejmě až na 15 °C.

Opět tak budou na mnohých místech padat teplotní rekordy. Zřejmě budeme přepisovat tabulky i v pražském Klementinu - pro středu 25. listopadu platí rekord 13,2 °C z roku 1944.

Od čtvrtka do konce týdne už bude po ránu přece jen chladněji - nejnižší ranní teploty budou klesat k 6 až 1 °C, odpolední teploty se ve čtvrtek zastaví ještě v intervalu 8 až 12 °C, do konce týdne se budou nejčastěji pohybovat v intervalu 6 až 11 °C.

A začátek prosince? Ani ten nepřinese výrazné ochlazení.

 

Právě se děje

před 57 minutami

Sněmovna USA schválila krátkodobé financování vlády, Trump má peníze do Vánoc

Americká Sněmovna reprezentantů schválila návrh zákona, který na měsíc zajistí finance pro chod vlády USA. Federální administrativa prezidenta Donalda Trumpa má prozatím peníze na provoz do čtvrtka, nové opatření jí peníze zaručí do 20. prosince. Návrh musí ještě podpořit Senát a podepsat prezident, který ale toto řešení podle agentury Reuters podporuje.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Maradona vydržel na trenérské lavičce dva měsíce

Další trenérské angažmá Diega Maradony skončilo po dvou měsících. Slavný devětapadesátiletý Argentinec převzal v září poslední tým domácí prvoligové tabulky Gimnasia, ale dnes oznámil odchod. Souvisel s tím, že fotbalový klub z města La Plata bude mít nového šéfa.

Kapitán mistrů světa z roku 1986 Maradona vedl Gimnasiu v osmi zápasech. Třikrát s ní slavil vítězství a pod jeho vedením si tým v tabulce polepšil o dvě příčky. Na stadion přilákal tisíce nových fanoušků.

Své další působení v klubu ale spojil s šéfem Gabrielem Pellegrinem, který se v sobotních volbách nebude ucházet o znovuzvolení. "Přišel jsem s tebou a s tebou i odcházím," řekl Maradona.

Do Argentiny se vrátil z Mexika, kde do června vedl druholigový celek Sinaloa Dorados. K němu by se podle spekulací médií mohl vrátit.

Zdroj: ČTK
Další zprávy