Lídrem TOP 09 pro komunální volby v Praze zůstává Hudeček

ČTK ČTK
22. 6. 2014 13:36
Krajský výbor TOP 09 projednával dvě verze kandidátní listiny do komunálních voleb. Nakonec se přiklonil k té s Hudečkem v čele.
Tomáš Hudeček bude v čele pražské kandidátky TOP 09.
Tomáš Hudeček bude v čele pražské kandidátky TOP 09. | Foto: Ludvík Hradilek

Praha - Lídrem kandidátky TOP 09 pro obecní volby v Praze zůstane primátor Tomáš Hudeček, potvrdil to krajský výbor. Část členů jej chtěla stáhnout kvůli obžalobě v kauze opencard.

Většina se nakonec přiklonila k Hudečkovi a schválila jeho návrh kandidátky. Jeho stranický oponent Jiří Vávra se nakonec nedostal ani do první desítky kandidátů. Jednání výboru trvalo zhruba tří hodiny.

Výbor projednával dvě verze kandidátky, a to právě Hudečkovu a Vávrovu. Nakonec Hudeček podle informací ČTK těsně zvítězil.

TOP 09 v roce 2010 v Praze pod vedením někdejšího guvernéra ČNB Zdeňka Tůmy zvítězila. Koalici ale nakonec uzavřely ČSSD a ODS. TOP 09 se k vládě dostala až po rozpadu původní koalice v listopadu 2011. Tehdy se dohodla s ODS. Spolupráce ale vydržela jen do konce května 2013. Od té doby vládne sama s podporou ČSSD.

Podzimní volby se budou konat na začátku října. Svého lídra již vybrala ODS, bude jim exprimátor Bohuslav Svoboda, ČSSD povede ředitel nemocnice v Motole Miloslav Ludvík a trojkoalici SZ, KDU-ČSL a STAN předseda zelených v Praze Petr Štěpánek.

 

Právě se děje

před 37 minutami

Biden nestáhne vojáky z Afghánistánu k 1. květnu, jak se zavázala předchozí administrativa. Jako nové datum stanovil letošní 11. září, píše AP

Zdroj: ČTK
Další zprávy