Lidovci se domluvili s Hybáškovou. Spojí své voliče

ČTK
27. 3. 2010 16:06
Lidovci budou mít jednu kampaň pro sněmovní i podzimní volby do zastupitelstev
Jana Hybášková a lidovci to dali dohromady
Jana Hybášková a lidovci to dali dohromady | Foto: Ludvík Hradilek

Praha - Lídrem kandidátky pro podzimní volby do zastupitelstva hlavního města zvolili dnes lidovci předsedu pražské organizace KDU-ČSL a náměstka ministra práce a sociálních věcí Mariána Hoška, který kandiduje i do sněmovny, a to z druhé pozice. I další místa volební listiny pro volby do zastupitelstva kopírují kandidátku připravenou pro květnové hlasování o novém složení dolní parlamentní komory. Obě kampaně totiž chtějí pražští lidovci spojit.

V Praze nemají křesťanští demokraté ve sněmovních volbách velkou šanci na úspěch, v roce 2006 získali v metropoli jen jeden mandát. Na základě dohody o spolupráci s Evropskou demokratickou stranou k tomu jejich letošní kandidátku vede šéfka evropských demokratů Jana Hybášková, která vystřídala předsedu KDU-ČSL Cyrila Svobodu. Hošek ČTK řekl, že se s Hybáškovou dohodli na spojování okruhů voličů obou stran.

"Našli jsme společnou řeč a myslím si, že paní Hybášková je velmi silným kandidátem, který dokáže oslovovat své voliče i přesvědčovat naše voliče. My budeme oslovovat křesťanské demokraty, aby nás volili společně," uvedl s tím, že kampaň před volbami do pražského zastupitelstva začne spolu s kampaní před sněmovními volbami, tedy po velikonočních svátcích.

Vsadit chtějí lidovci hlavně na kontaktní kampaň. Na předních místech se o vstup do zastupitelstva budou snažit vedle Hoška personální ředitelka Zuzana Jelenová a náměstek ředitele pro léčebnou péči Thomayerovy nemocnice Tom Philipp. Hlavními tématy, se kterými chtějí voliče oslovit v boji o křesla na pražském magistrátu, budou boj s korupcí, veřejná doprava, pomoc rodinám, ochrana životního prostředí a zeleně. "Jsme schopni zapojit své síly, máme zkušenosti z politiky i veřejné správy," shrnul Hošek.

Do politiky v hlavním městě nyní lidovci promlouvají pouze z opozice, při minulých volbách neuspěli a v zastupitelstvu nikoho nemají.

 

Právě se děje

před 7 hodinami

Seemanová překonala český rekord i na kraulové čtyřstovce

Plavkyně Barbora Seemanová překonala v Taškentu další český rekord. Po čtvrteční kraulové dvoustovce posunula nejlepší čas i na dvojnásobné trati. Časem 4:08,89 vylepšila svůj předchozí rekordní zápis z loňského mistrovství světa v Kwangdžu o 84 setin sekundy.

"Čtyřstovka se mi stejně jako včera dvoustovka jela skvěle. Cítila jsem silný záběr, což je pro mě hodně důležité. I když je to čtyřstovka, která vždycky bolí, tak jsem se snažila ke konci do toho ještě kopnout, ale abych nevytuhla, což se ale pochopitelně trochu stalo," popsala rekordní závod dvacetiletá Seemanová v tiskové zprávě.

"Opět skvělý výsledek, vylepšený osobní rekord, český rekord, no prostě paráda. Stále ale cílíme na olympijský A-limit, který Báře stále uniká. Na druhou stranu se zlepšuje a uvidíme, co se stane na jaře," uvedla trenérka Petra Škábová.

Na vynikající časy z International Swimming League v Budapešti navázala v Taškentu Simona Kubová. Po náročném programu posledních týdnů dokázala na 100 metrů znak zaplavat čas 1:00,03 a zopakovat olympijský A-limit. Ten už má splněný od loňského jara.

Zdroj: ČTK
Další zprávy