Lidovci se domluvili s Hybáškovou. Spojí své voliče

ČTK
27. 3. 2010 16:06
Lidovci budou mít jednu kampaň pro sněmovní i podzimní volby do zastupitelstev
Jana Hybášková a lidovci to dali dohromady
Jana Hybášková a lidovci to dali dohromady | Foto: Ludvík Hradilek

Praha - Lídrem kandidátky pro podzimní volby do zastupitelstva hlavního města zvolili dnes lidovci předsedu pražské organizace KDU-ČSL a náměstka ministra práce a sociálních věcí Mariána Hoška, který kandiduje i do sněmovny, a to z druhé pozice. I další místa volební listiny pro volby do zastupitelstva kopírují kandidátku připravenou pro květnové hlasování o novém složení dolní parlamentní komory. Obě kampaně totiž chtějí pražští lidovci spojit.

V Praze nemají křesťanští demokraté ve sněmovních volbách velkou šanci na úspěch, v roce 2006 získali v metropoli jen jeden mandát. Na základě dohody o spolupráci s Evropskou demokratickou stranou k tomu jejich letošní kandidátku vede šéfka evropských demokratů Jana Hybášková, která vystřídala předsedu KDU-ČSL Cyrila Svobodu. Hošek ČTK řekl, že se s Hybáškovou dohodli na spojování okruhů voličů obou stran.

"Našli jsme společnou řeč a myslím si, že paní Hybášková je velmi silným kandidátem, který dokáže oslovovat své voliče i přesvědčovat naše voliče. My budeme oslovovat křesťanské demokraty, aby nás volili společně," uvedl s tím, že kampaň před volbami do pražského zastupitelstva začne spolu s kampaní před sněmovními volbami, tedy po velikonočních svátcích.

Vsadit chtějí lidovci hlavně na kontaktní kampaň. Na předních místech se o vstup do zastupitelstva budou snažit vedle Hoška personální ředitelka Zuzana Jelenová a náměstek ředitele pro léčebnou péči Thomayerovy nemocnice Tom Philipp. Hlavními tématy, se kterými chtějí voliče oslovit v boji o křesla na pražském magistrátu, budou boj s korupcí, veřejná doprava, pomoc rodinám, ochrana životního prostředí a zeleně. "Jsme schopni zapojit své síly, máme zkušenosti z politiky i veřejné správy," shrnul Hošek.

Do politiky v hlavním městě nyní lidovci promlouvají pouze z opozice, při minulých volbách neuspěli a v zastupitelstvu nikoho nemají.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Turecko přesune v první fázi do Sýrie milion uprchlíků, řekl Erdogan

Turecko v první fázi přesune do Sýrie milion syrských uprchlíků ze svého území. Řekl to v úterý turecký prezident Recep Tayyip Erdogan. Turecká armáda od 9. října bojuje na severu Sýrie proti tamním kurdským oddílům s cílem zřídit podél hranice zónu pro bezpečný návrat uprchlíků. Turecko jich přijalo od roku 2011 na 3,6 milionu.

"Zajistíme oblast od Manbidže po iráckou hranici a v první fázi umožníme milionu syrských uprchlíků vrátit se domů. Později zajistíme návrat dvou milionů lidí," prohlásil prezident.

Zdroj: ČTK
před 7 hodinami

V Brazílii spadl obytný dům. Nejméně dva lidé jsou mrtví a deset je nezvěstných

Sedmipodlažní obytný dům se dnes náhle zřítil ve městě Fortaleza na severovýchodě Brazílie. Hasiči a záchranáři z trosek zatím vyprostili dva mrtvé a osm zraněných, kteří byli převezeni do nemocnice. Tragická bilance ale může být vážnější, protože pod rozvalinami jsou ještě minimálně další dva živí lidé a deset osob se pohřešuje, informovala brazilská média. Podle svědků několik osob stihlo z budovy vyběhnout a mezi zraněnými je i pár lidí, kteří šli kolem. Příčiny kolapsu domu dosud nejsou jasné.

Zdroj: ČTK
Další zprávy