Lidovci budou mít u Chládka náměstka pro vzdělávání

ČTK ČTK
14. 8. 2014 14:45
Stane se jím Jaroslav Fidrmuc, který nahradí dosavadního náměstka Jindřicha Fryče.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Aktuálně.cz

Praha - Lidovci budou mít od pátku na ministerstvu školství svého náměstka pro oblast vzdělávání. Stane se jím Jaroslav Fidrmuc, který nahradí dosavadního náměstka Jindřicha Fryče. Ten se podle ministerstva přesune na vedoucí pozici v odboru mezinárodních záležitostí ministerstva.

KDU-ČSL podle úřadu svého náměstka na školství nyní neměla. Hnutí ANO zastupuje náměstek pro vysoké školy a výzkum Jaromír Veber, sociální demokracie má náměstka pro sport Petra Hulinského.

"Děkuji panu Fryčovi za dosavadní skvělou spolupráci a věřím, že nový náměstek na jeho práci plynule naváže," uvedl v prohlášení ministr školství Marcel Chládek (ČSSD). Na ministerstvu je celkem šest náměstků.

Šestapadesátiletý Fidrmuc je od roku 1997 ředitelem Cyrilometodějského gymnázia a mateřské školy v Prostějově, kde také vedl místní organizaci KDU-ČSL. Na pedagogické fakultě v Hradci Králové vystudoval učitelství matematiky a fyziky pro základní a střední školy. Je ženatý, vychovává pět dětí.

 

Právě se děje

před 37 minutami

Česko příští týden navštíví nový slovenský premiér Eduard Heger

Českou republiku příští týden navštíví nový slovenský premiér Eduard Heger. Setká se mimo jiné s prezidentem Milošem Zemanem. Schůzka je podle mluvčího Jiřího Ovčáčka plánována na čtvrtek v lánském zámku.

Heger se stal předsedou slovenské vlády na začátku dubna. Ve funkci nahradil premiéra Igora Matoviče, který podal po téměř měsíc trvající vládní krizi demisi. Do funkce ho, stejně jako další členy vlády, jmenovala prezidentka Zuzana Čaputová 1. dubna.

V nové slovenské vládě pokračují téměř všichni dřívější ministři. U moci zůstala koalice čtyř stran, která vznikla po loňských parlamentních volbách.

Matovič rezignoval na funkci ministerského předsedy po roce a necelých dvou týdnech v úřadu, a to v zájmu řešení krize v koalici, během které jeho odchod z čela kabinetu požadovaly dvě menší vládní strany. V nové vládě bude Matovič ministrem financí.

Čtyřiačtyřicetiletý Heger je členem předsednictva Matovičova protikorupčního hnutí Obyčejní lidé a nezávislé osobnosti (OLaNO), které loni v únoru 2020 přesvědčivě vyhrálo parlamentní volby. OLaNO i v Hegerově vládě obsadilo polovinu ze 16 křesel.

Zdroj: ČTK
Další zprávy