Lidé v Česku nasadili roušky i venku. Většinou je mají i v situacích, kdy nemusí

Kristýna Pružinová Erika Šedivá Kristýna Pružinová, Erika Šedivá
21. 10. 2020 14:51
Od středy musí mít povinně lidé v Česku roušku i venku, a to v případě, kdy nemohou dodržet dvoumetrový odstup od další osoby. Další vládní opatření, které má zabránit šíření koronaviru, má řadu výjimek, například se nevztahuje na osoby z jedné domácnosti. Záběry z centra Prahy ukazují, že lidé nové nařízení většinou poctivě dodržují a ústenky naopak nosí i ve chvíli, kdy by je mohli odložit.
Lidé v Česku nasadili roušky i venku. Většinou je mají i v situacích, kdy nemusí | Video: Aktuálně.cz
 

Právě se děje

před 50 minutami

Bleskové povodně v Afghánistánu mají 150 obětí, tvrdí Tálibán

Bleskové povodně, které ve středu večer místního času postihly afghánskou provincii Núristán, si vyžádaly 150 obětí. Podle agentury AP to ve čtvrtek oznámilo radikální islamistické hnutí Tálibán, které má tuto oblast na severovýchodě země pod kontrolou.

Tiskové agentury dříve s odvoláním na afghánskou vládu uváděly nejméně 40 obětí. Agentura AP ale citovala i mluvčího guvernéra provincie, podle něhož je obětí nejméně 60. I on ale uvedl, že mrtvých bude zřejmě mnohem více.

"Bohužel voda vzala polovinu vesnice, kde stálo více než 100 domů. Více než 100 lidí je mrtvých nebo pohřešovaných," řekl už dříve agentuře Reuters mluvčí Tálibánu Zabiulláh Mudžáhid.

Zdroj: ČTK
Další zprávy