Lidé v Česku nasadili roušky i venku. Většinou je mají i v situacích, kdy nemusí

Kristýna Pružinová Erika Šedivá Kristýna Pružinová, Erika Šedivá
21. 10. 2020 14:51
Od středy musí mít povinně lidé v Česku roušku i venku, a to v případě, kdy nemohou dodržet dvoumetrový odstup od další osoby. Další vládní opatření, které má zabránit šíření koronaviru, má řadu výjimek, například se nevztahuje na osoby z jedné domácnosti. Záběry z centra Prahy ukazují, že lidé nové nařízení většinou poctivě dodržují a ústenky naopak nosí i ve chvíli, kdy by je mohli odložit.
Lidé v Česku nasadili roušky i venku. Většinou je mají i v situacích, kdy nemusí | Video: Aktuálně.cz
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Na východoindické pobřeží udeřil cyklón Nivar, jedna žena zemřela po zřícení stěny podmáčeného domu

Na východoindické pobřeží ve čtvrtek časně ráno místního času za doprovodu prudkého deště a vichru udeřil cyklón Nivar, kvůli kterému tamní úřady musely evakuovat desítky tisíc lidí. Informovala o tom agentura AFP. Střed bouře po mírném oslabení dosáhl pevniny ve 3:00 místního času (středa 23:00 SEČ) v oblasti zhruba 230 kilometrů jižně od Čennaí, ve státě Tamilnádu na jihovýchodě země. Cyklón doprovázel vítr o síle až 130 kilometrů za hodinu.

Prudký vichr ve státech Tamilnádu a Ándhrapradéš vyvracel stromy a sloupy elektrického vedení a vydatné srážky způsobily záplavy. Ve státě Tamilnádu si bouře vyžádala jeden život, když se na ženu zřítila stěna podmáčeného domu.

Nivar podle předpovědí Indického meteorologického úřadu (IMD) v následujících hodinách oslabí a zamíří na sever. Agentura však na twitteru varovala, že nebezpečí "ještě nepominulo, protože část cyklónu je stále nad mořem - i když je už střed nad pevninou".

Zdroj: ČTK
Další zprávy