Lidé v Česku nasadili roušky i venku. Většinou je mají i v situacích, kdy nemusí

Kristýna Pružinová Erika Šedivá Kristýna Pružinová, Erika Šedivá
21. 10. 2020 14:51
Od středy musí mít povinně lidé v Česku roušku i venku, a to v případě, kdy nemohou dodržet dvoumetrový odstup od další osoby. Další vládní opatření, které má zabránit šíření koronaviru, má řadu výjimek, například se nevztahuje na osoby z jedné domácnosti. Záběry z centra Prahy ukazují, že lidé nové nařízení většinou poctivě dodržují a ústenky naopak nosí i ve chvíli, kdy by je mohli odložit.
Lidé v Česku nasadili roušky i venku. Většinou je mají i v situacích, kdy nemusí | Video: Aktuálně.cz
 

Právě se děje

před 2 hodinami

Hackeři napadli systém veřejné správy. Útoku čelila Praha i ministerstvo práce

Systém veřejné správy napadli ve čtvrtek hackeři. O masivním kybernetickém útoku informuje na Twitteru pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti), data magistrátu podle něj nebyla poškozena. Jedním z cílů bylo i ministerstvo práce a sociálních věcí, potvrdila serveru SeznamZprávy ministryně Jana Maláčová (ČSSD). Také podle ní se útočníkům nepovedlo data ukrást či vyřadit systémy ministerstva. Vyjádření Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB) redakce zjišťuje.

"Došlo k masivnímu kybernetickému útoku na systémy veřejné správy. Magistrátní servery útok přežily. Byla provedena odstávka pro okamžitou bezpečnostní záplatu na emailový systém," uvedl Hřib na Twitteru. Dodal zároveň, že díky uchovávání více kopií dat najednou se na magistrátu data nepoškodila. Magistrát incident nahlásil na NÚKIB.

Hackeři se podle serveru SeznamZprávy zaměřili i na ministerstvo práce. "Ano, mohu tuto informaci potvrdit. Více ale věc komentovat nebudu," řekla serveru Maláčová.

Zdroj: ČTK
Další zprávy