Obrazem: Lidé na vozíku stanovali v pražském parku. Nemohou sehnat byt

Obrazem: Lidé na vozíku stanovali v pražském parku. Nemohou sehnat byt
U kavárny Na půl cesty je plno.
V parku na Pankráci. Lidé na vozíku, jejich dvounozí i čtyřnozí asistenti.
V Praze se za poslední roky hodně změnilo, bezbariérové chodníky, nabídka sociálních služeb, práce, kultura, budovy přístupné i na vozíku. Vše dostupné stále více bezbariérovou městskou dopravou.
Metropole je dobré místo k životu pro lidi s handicapem. Jeden problém je však zásadní. Nemají kde bydlet. Proto si v parku demonstrativně postavili stany.
Foto: Ludvík Hradilek
Ludvík Hradilek Ludvík Hradilek
3. 5. 2018 19:34
Sehnat v Praze bydlení je těžké. Najít na trhu bezbariérové bydlení je nadlidský úkol. Praha nemá politiku bydlení, od roku 2007 nepostavila jediný obecní byt. "Mám práci, peníze, ale realitní kanceláře mě odmítají," říká sedmadvacetiletý Matěj. "Majitelé domů lidi s handicapem nechtějí." Spolu s dalšími lidmi přijel na pankráckou pláň, kde si postavili stany. Na besedu přišli i pražští politici. Na otázku "Co máme dělat?" se rozhostilo hrobové ticho.
 

Právě se děje

Aktualizováno před 6 hodinami

Fotbalisté Norwiche se po roce vracejí do Premier League

Fotbalisté Norwiche se po roční pauze vracejí do nejvyšší anglické soutěže. "Kanárci" sice ve 42. kole druhé ligy podlehli po dlouhém oslabení Bournemouthu 1:3, postup už ale měli zajištěný před utkáním díky remízám třetí Swansea s posledním Wycombem (2:2) a čtvrtého Brentfordu s Millwallem (0:0). Norwich je z jejich dosahu a má osmibodový náskok na druhý Watford. K zajištění prvního místa mu v posledních čtyřech duelech stačí uhrát pět bodů.

Norwich před dvěma lety postoupil do Premier League jako vítěz, ale mezi elitou skončil beznadějně poslední. K návratu mu pomohl zejména finský kanonýr Teemu Pukki, který je s 25 trefami mezi střelci druhý.

Do Premier League přímo postoupí nejlepší dva týmy, další čtyři se utkají o zbývající volné místo.

Zdroj: ČTK
Další zprávy