Lhota? A která? Výsledky voleb na jednom místě

Pavel Tomášek Pavel Tomášek
31. 5. 2010 22:30
Průvodce volební grafikou, která zobrazuje konečné výsledky voleb

Připravili jsme pro vás dosud nejúplnější výsledkový servis z voleb. Na jednom místě získáte informaci o výsledcích v celé republice, jednotlivých krajích, ale i té nejmenší obci. Dozvíte se, jak dopadly strany i jednotliví kandidáti.

Na tomto místě jste mohli od soboty od 14 hodin sledovat postupné sčítání hlasů, jakož si i poté procházet konečné výsledky voleb.

Úvodní stránka výsledkové grafiky vám ukazuje počet hlasů v procentech a počet poslaneckých mandátů, které získaly jednotlivé strany. Vidíte také nejúspěšnější kandidáty podle počtu preferenčních hlasů a jmenovitý výpis zvolených poslanců (detailní výpis obou získáte po jednom dalším kliknutí).

větší obrázek >>

Pokud vás zajímají výsledky z konkrétního kraje, stačí, když si ho zvolíte pomocí scrollovátka z výpisu vpravo nahoře nebo kliknutím do mapy v pravém dolním rohu. Kraje se v mapě zbarvují podle toho, která strana v nich získala nejvíc hlasů - dostáváte tak zároveň obrázek, jak se lišilo hlasování voličů napříč republikou.

větší obrázek >>

Když se nacházíte na stránce jednotlivého kraje, všechny grafy vám zobrazují výsledky za daný kraj (procenta získaných hlasů, počty mandátů, preferenční hlasy nejúspěšnějších kandidátů i jména zvolených poslanců).

větší obrázek >>

Zajímá vás, jak dopadly volby třeba v Dlouhé Lhotě na Blanensku či jakékoli jiné obci v republice? Zadejte její jméno do okna vpravo nahoře. Nemusíte dokonce celé, stačí několik písmen a systém vám začne napovídat existující obce. Svou volbu potvrďte enterem a získáte výsledky v požadované obci. Vyhledávat můžete obce v rámci celé České republiky nebo jen jednotlivého kraje, který si nastavíte pomocí scrollovátka v hořejším okně.

větší obrázek >>

 

Právě se děje

Další zprávy