Lhota? A která? Výsledky voleb na jednom místě

Pavel Tomášek Pavel Tomášek
31. 5. 2010 22:30
Průvodce volební grafikou, která zobrazuje konečné výsledky voleb

Připravili jsme pro vás dosud nejúplnější výsledkový servis z voleb. Na jednom místě získáte informaci o výsledcích v celé republice, jednotlivých krajích, ale i té nejmenší obci. Dozvíte se, jak dopadly strany i jednotliví kandidáti.

Na tomto místě jste mohli od soboty od 14 hodin sledovat postupné sčítání hlasů, jakož si i poté procházet konečné výsledky voleb.

Úvodní stránka výsledkové grafiky vám ukazuje počet hlasů v procentech a počet poslaneckých mandátů, které získaly jednotlivé strany. Vidíte také nejúspěšnější kandidáty podle počtu preferenčních hlasů a jmenovitý výpis zvolených poslanců (detailní výpis obou získáte po jednom dalším kliknutí).

větší obrázek >>

Pokud vás zajímají výsledky z konkrétního kraje, stačí, když si ho zvolíte pomocí scrollovátka z výpisu vpravo nahoře nebo kliknutím do mapy v pravém dolním rohu. Kraje se v mapě zbarvují podle toho, která strana v nich získala nejvíc hlasů - dostáváte tak zároveň obrázek, jak se lišilo hlasování voličů napříč republikou.

větší obrázek >>

Když se nacházíte na stránce jednotlivého kraje, všechny grafy vám zobrazují výsledky za daný kraj (procenta získaných hlasů, počty mandátů, preferenční hlasy nejúspěšnějších kandidátů i jména zvolených poslanců).

větší obrázek >>

Zajímá vás, jak dopadly volby třeba v Dlouhé Lhotě na Blanensku či jakékoli jiné obci v republice? Zadejte její jméno do okna vpravo nahoře. Nemusíte dokonce celé, stačí několik písmen a systém vám začne napovídat existující obce. Svou volbu potvrďte enterem a získáte výsledky v požadované obci. Vyhledávat můžete obce v rámci celé České republiky nebo jen jednotlivého kraje, který si nastavíte pomocí scrollovátka v hořejším okně.

větší obrázek >>

 

Právě se děje

před 7 hodinami

Seemanová překonala český rekord i na kraulové čtyřstovce

Plavkyně Barbora Seemanová překonala v Taškentu další český rekord. Po čtvrteční kraulové dvoustovce posunula nejlepší čas i na dvojnásobné trati. Časem 4:08,89 vylepšila svůj předchozí rekordní zápis z loňského mistrovství světa v Kwangdžu o 84 setin sekundy.

"Čtyřstovka se mi stejně jako včera dvoustovka jela skvěle. Cítila jsem silný záběr, což je pro mě hodně důležité. I když je to čtyřstovka, která vždycky bolí, tak jsem se snažila ke konci do toho ještě kopnout, ale abych nevytuhla, což se ale pochopitelně trochu stalo," popsala rekordní závod dvacetiletá Seemanová v tiskové zprávě.

"Opět skvělý výsledek, vylepšený osobní rekord, český rekord, no prostě paráda. Stále ale cílíme na olympijský A-limit, který Báře stále uniká. Na druhou stranu se zlepšuje a uvidíme, co se stane na jaře," uvedla trenérka Petra Škábová.

Na vynikající časy z International Swimming League v Budapešti navázala v Taškentu Simona Kubová. Po náročném programu posledních týdnů dokázala na 100 metrů znak zaplavat čas 1:00,03 a zopakovat olympijský A-limit. Ten už má splněný od loňského jara.

Zdroj: ČTK
Další zprávy