Léto bude mít příští týden prázdniny. Teploty se nedostanou nad 25 stupňů

ČTK ČTK
2. 7. 2016 15:31
Pravé léto meteorologové očekávají kolem poloviny prvního prázdninového měsíce. Neočekávají se žádné extrémní teploty ani mimořádné množství srážek.
Příští týden bude počasí vhodnější k výletům než na koupání. Ilustrační foto.
Příští týden bude počasí vhodnější k výletům než na koupání. Ilustrační foto. | Foto: Thinkstock

Meteorologové zatím očekávají v prvním prázdninovém měsíci průměrné počasí. Jak z hlediska teplot, tak i srážek. Vyplývá to z dlouhodobě předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu.

Nejchladnější z nadcházejících čtyř týdnů má být hned ten příští. Maximální denní teploty se budou pohybovat většinou do 25 stupňů Celsia. 

Minimální noční teploty v příštím týdnu se dostanou na 14 až 8 stupňů Celsia. "Další dva týdny období budou teplotně průměrné až slabě nadprůměrné. Průměrná týdenní maximální teplota vzduchu se bude v rámci Česka pohybovat kolem 25 stupňů Celsia a průměrná týdenní minimální teplota kolem 13 stupňů," uvedl ČHMÚ. V posledním červencovém týdnu by měla být průměrná maximální teplota okolo 23 stupňů Celsia.

"Srážkově očekáváme období průměrné s průměrným týdenním úhrnem kolem 18 milimetrů, bez výrazných rozdílů v jednotlivých týdnech," dodali meteorologové.

Dlouhodobá průměrná teplota v ČR od 4. do 31. července je 18,4 stupně Celsia. Nejchladnější byl rok 1979, kdy průměrná teplota dosáhla 15 stupňů. Opačný rekord drží červenec 2006 s průměrnou teplotou 22 stupňů.

 

Právě se děje

Další zprávy