reklama
 
 

Na ostrově Rhodos uvízlo 180 Čechů, na letišti kvůli technické závadě nemohla přistávat letadla

Aktualizováno 30. 7. 2018 18:18
Letiště na Rhodosu zkolabovalo. Lidé čekali desítky hodin | Video: Instagram |  00:51
Cestující na letišti si stěžují na chaos a naprostý nedostatek informací. Čeští turisté by měli přistát v Praze kolem 18:30.

Atény/Praha - Stovky cestujících zůstaly uvězněny na letišti na řeckém ostrově Rhodos, kde v neděli zkolaboval odbavovací systém. Web letiště registruje řadu zpožděných letů. Jedním z nich je i let 180 českých turistů, kteří odletěli zpět do České republiky až dnes odpoledne a přistanou v podvečer, řekla mluvčí letecké společnosti Travel Service Vladimíra Dufková. Důvodem zpoždění jsou podle letiště technické problémy způsobené třetí stranou.

"Problém se týká asi 2500 klientů z celé Evropy, Čechů je na místě asi 180," informoval mluvčí asociace cestovních kanceláří ČR Jan Papež.

"Klienti Travel Service zůstali celou noc na letišti. Jejich předpokládaný odlet je mezi třetí a čtvrtou odpoledne," dodal Papež.

O problémech informují především zpravodajské weby skandinávských zemí, které mají na ostrově mnoho turistů. "Technické problémy při odbavování zavazadel na letišti na ostrově Rhodos způsobily zrušení či zpoždění řady letů. Odbavování je zajišťováno ručně, s pomocí tužky a papíru," uvedla norská veřejnoprávní televize NRK. "Cestující čekají ve frontách na odbavení šest až sedm hodin."

Na Rhodosu zkolaboval podle Papeže přistávací systém a od včerejšího večera tam nepřistávala letadla z celé Evropy, přistávat mohla jen letadla s mechanickým přistávacím zařízením, kterých je v dnešních době už jen zlomek.

Cestující na letišti si stěžují na chaos a naprostý nedostatek informací. Někteří pasažéři zůstali v odbavovací hale přes noc, další byli rozvezeni do hotelů v okolí.

Část z přibližně tisícovky norských turistů byla podle norských médií poslána lodí do nedalekého Turecka, odkud měli odletět. Kvůli přísnějším tureckým pravidlům týkajícím se data platnosti pasů však některým z nich policie nepovolila odlet z tureckého letiště a museli zpět na řecký ostrov.

Technický výpadek ovlivnil také nedělní odlet 180 českých turistů spojem největší české letecké společnosti Travel Service. "Odstartovali v 16:44 místního času (15:44), takže předpokládaný přílet do Prahy je kolem 18:30," řekla mluvčí Dufková.

autoři: ČTK, Domácí | 30. 7. 2018 13:50

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama