Letecká show CIAF 2013 v Hradci Králové

Letecká show CIAF 2013 v Hradci Králové
Gen. poručík Ing. Petr Pavel M. A. po letu v ukrajinském Su-27 na CIAF 2013.
JAS-39 Gripen.
L-410 z CLV Pardubice.
Demilitarizovaná AH-1S Cobra.
Foto: Martin Holcman
Martin Holcman Martin Holcman
9. 9. 2013 12:12

Hradec Králové - Hradec Králové se o víkendu stal dějištěm přehlídky vojenských letectev CIAF. Leteckou show, která se konala po dvacáté, viděly desítky tisíc lidí. Letos se například představila divákům ukrajinská armáda se stíhacím letadlem Su-27, který byl naposledy v Hradci k vidění před deseti lety. Vrtulníkem Cobra se proletěl i kardinál Dominik Duka.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Turecká zpěvačka Böleková zemřela po 288 dnech hladovky

V Turecku dnes po 288 dnech protestní hladovky zemřela zpěvačka Helin Böleková, členka populární folkové skupiny Grup Yorum. Informovala o tom agentura AP. Osmadvacetiletá hudebnice zahájila hladovku v době, kdy byla loni ve vězení kvůli údajnému napojení na zakázanou Stranu kurdských pracujících (PKK). Protestovala tak proti perzekuci členů skupiny a proti zákazu vystupovat, který těleso dostalo už v roce 2016.

Böleková a její kolega z kapely Ibrahim Gökçek přestali přijímat potravu poté, co skončili na mřížemi kvůli vyšetřování údajných styků s PKK. Ta vede ozbrojený boj za kurdskou autonomii a turecká vláda, ale také Evropská unie a Spojené státy ji považují za teroristickou organizaci. Z vězení vyšli loni v listopadu, ale s hladovkou ani poté neskončili. Jejich cílem bylo, aby byli propuštěni i zbývající členové skupiny a aby skupina známá svými protestsongy mohla opět vystupovat.

Zdroj: ČTK
Další zprávy