Lékaři se vyhnou stíhání kvůli heparinovým vraždám

mp
14. 7. 2008 16:20
Policie případ odložila, nikdo nespáchal trestný čin
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Ondřej Besperát, Aktuálně.cz

Havlíčkův Brod - Lékaři z havlíčkobrodské nemocnice, kde řádil heparinový vrah Petr Zelenka, nemají podle policie podíl na smrti pacientů. Případ proto odložila, nikoho z oddělení ARO obvinit nechce.

Vyšetřovatelé došli k závěru, že žádný z lékařů se nedopustil trestného činu. Případ ale ještě definitivně nekončí, policejní spis dostala na stůl okresní státní zástupkyně Zdeňka Tománková, která může věc vrátit k došetření.

Sama Tománková ale předpokládá, že šetření, které se týkalo i primáře oddělení Pavla Longina, definitivně skončí. Policie totiž se zastupitelstvím svůj postup koordinovala.

Vrahu Zelenkovi potvrdil před měsícem Vrchní soud v Praze doživotní trest. Podle rozsudku má muž zabíjející lékem na ředění krve na svědomí minimálně sedm lidských životů a deset pokusů o další vraždy.

Zelenka a jeho obhájci tak neuspěli s odvoláním proti verdiktu královéhradeckého soudu první instance. Rozhodnutí Vrchního soudu je pravomocné, Zelenka už ho může napadnout jenom dovoláním k Nejvyššímu soudu.

Dále čtěte: Heparinový vrah stráví zbytek života ve Valdicích

 

Právě se děje

před 17 minutami

Colorado hlásí druhý případ hokejisty nakaženého koronavirem

V kádru hokejistů Colorada Avalanche se objevil druhý případ hráče nakaženého novým typem koronaviru. Klub jméno nezveřejnil, pouze oznámil, že hráč je v domácí izolaci. V NHL se ví dohromady o čtyřech případech, další dva pocházejí z týmu Ottawy.

Klub z Denveru v prohlášení uvedl, že všichni, kdo přišli s hráčem do blízkého kontaktu, byli informováni a zůstávají v karanténě, kterou dříve nařídilo vedení ligy. Žádný další hokejista ani člen realizačního týmu podle klubu nevykazuje příznaky nemoci COVID-19.

Ve čtvrtek vedení Colorada, v němž působí i brankář Pavel Francouz a útočník Martin Kaut, oznámilo první případ nákazy. Nejmenovaný hráč se podle klubu už zcela zotavil.

NHL je přerušená od 12. března, do konce základní části v té době zbývaly zhruba tři týdny. Nyní jsou v karanténě všichni hráči NHL zatím do 6. dubna. Ve Spojených státech amerických počet nakažených koronavirem už přesáhl 100.000 a jsou nejvíce zasaženou zemí na světě.

Další zprávy