Lékař Barták bil nejen asistentky, ale i manželku

ČTK ČTK
6. 10. 2011 10:06
Ženě vyhrožoval, že pokud od něho odejde, vezme jí syna

Praha - Lékař Jaroslav Barták, který je stíhán za sexuální napadání svých asistentek, bil podle svědků i svoji ženu.

Kromě toho ji také údajně vyhrožoval, že pokud od něj odejde, vezme jí syna. Informuje o tom MF Dnes. Bartákova manželka podala před několika dny žádost o rozvod.

"Lenka mi vyprávěla, že ji Barták jednou velmi surově zbil před Poslaneckou sněmovnou. Popisovala mi, jak ji mlátil rukama na chodníku a nikdo jí nepomohl," řekl deníku rodinný přítel. Na policii nechtěla jít právě kvůli tomu, že jí Barták hrozil odebráním syna.

"Když byl Honzík miminko, chtěla Lenka od Bartáka odejít. Járovi se to ale nelíbilo a dal jí takovou ránu, že jí málem zlomil čelist," sdělil další rodinný známý.

Asistentky se manželce svěřovaly

Také on potvrdil, že se Bartáková strachovala, aby nepřišla o syna. Manžel byl totiž v té době úspěšným internistou, prezidentem polikliniky a tajemníkem české pobočky Lions Clubu. Měl kontakty v nejvyšších patrech justice i státního zastupitelství.

O tom, že svou manželku Barták bil, hovoří i jeho bývalé asistentky. Údajně se jí také svěřovaly, když je její manžel napadl. Podle nich se jim snažila pomáhat, například Bartáka po telefonu uklidňovala. Některé z nich ovšem tvrdí, že mohla udělat více. Bylo prý cítit, že chce mít hlavně klid a být se svým synem.

"S ohledem na probíhající rozvod se nebudeme k výpovědím vyjadřovat," řekla deníku právnička Bartákové Klára Veselá Samková. Sama Bartáková s médii nekomunikuje. K novým výpovědím se nechtěla vyjádřit ani Bartákova obhájkyně Klára Slámová.

Zaštiťoval se jmény významných lidí

Proti Bartákovi nyní svědčí 12 žen. Deset z nich jsou jeho bývalé asistentky. Údajně je bil především na služebních cestách v zahraničí. Vyhrožoval jim i zabitím a zaštiťoval se přitom jmény významných lidí.

Jedenáctou zřejmě zbitou dívkou je Filipínka, která pracovala u Bartáka jako hospodyně. Dvanáctou ženu Barták podle svědectví napadl letos v květnu v Teplicích. Dělala recepční v hotelu, v němž se Barták účastnil setkání rytířského řádu svatého Konstantina a Heleny.

Spolumajitel modřanské kliniky je vazebně stíhán za znásilnění, sexuální nátlak, vydírání, nebezpečné vyhrožování, ublížení na zdraví, omezování osobní svobody a nedovolenou výrobu a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a jedy.

Hrozí mu až desetileté vězení. Barták se hájí tím, že asistentky měly sex ve smlouvě a šlo o prostitutky.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Turecká zpěvačka Böleková zemřela po 288 dnech hladovky

V Turecku dnes po 288 dnech protestní hladovky zemřela zpěvačka Helin Böleková, členka populární folkové skupiny Grup Yorum. Informovala o tom agentura AP. Osmadvacetiletá hudebnice zahájila hladovku v době, kdy byla loni ve vězení kvůli údajnému napojení na zakázanou Stranu kurdských pracujících (PKK). Protestovala tak proti perzekuci členů skupiny a proti zákazu vystupovat, který těleso dostalo už v roce 2016.

Böleková a její kolega z kapely Ibrahim Gökçek přestali přijímat potravu poté, co skončili na mřížemi kvůli vyšetřování údajných styků s PKK. Ta vede ozbrojený boj za kurdskou autonomii a turecká vláda, ale také Evropská unie a Spojené státy ji považují za teroristickou organizaci. Z vězení vyšli loni v listopadu, ale s hladovkou ani poté neskončili. Jejich cílem bylo, aby byli propuštěni i zbývající členové skupiny a aby skupina známá svými protestsongy mohla opět vystupovat.

Zdroj: ČTK
Další zprávy