reklama
 
 

Lék na piráty silnic? Falešní policisté!

21. 7. 2006 16:00
Jablonec nad Nisou - Strážník, který nebere plat, neodpočívá a je naprosto neúplatný, začal sloužit v Jablonci nad Nisou.

Strážníci v Jablonci mají ode dneška nového kolegu, který jim bude pomáhat se zajišťováním bezpečnosti na místních silnicích. Moc si s ním ale nepopovídají. Je totiž falešný.

Jablonecká radnice společně s městskou policií dnes představila v Česku unikátní opatření ke snížení rychlosti vozidel.

Jedná se o maketu automobilu s vystupujícím policistou s radarem v ruce. Zastupitelé města od ní očekávají především účinnou prevenci.

"My chceme zajistit bezpečnost na našich silnicích nejen pomocí represivních opatření, ale také prevencí. Tato maketa má řidiče především upozornit na to, že jejich chování na silnicích je sledováno a že mohou kdykoli dostat pokutu od skutečného policisty," řekl deníku Aktuálně.cz místostarosta Jablonce nad Nisou Jiří Rudolf (ČSSD).

Podle něj je maketa automobilu s policistou jen jedním z celého souboru opatření, které v tomto roce schválila městská radnice s cílem celkového zvýšení bezpečnosti v městě.

Náklady na takovou maketu jsou podle Rudolfa minimální a pohybují se v řádu tisíců korun. Město má k dispozici zatím pouze jeden prototyp. V případě, že se ukáže jako účinný, hodlá radnice investovat do dalších.

Místostarosta si nemyslí, že by maketa mohla odvádět pozornost řidičů od řízení, podobně jako například podél silnic nainstalované billboardy: "Jestliže řidič pojede správnou rychlostí, pak jej to určitě neohrozí," řekl.

Maketa se bude postupně stěhovat po nebezpečných úsecích silnic v Jablonci nad Nisou. 

Podobný nápad jaký dnes uskutečnila jablonecká radnice měly již dříve i jiné české obce. V  Miroslavi na Znojemsku byla například již v roce 2002 nainstalována maketa stojícího policisty a místní zastupitelé si jej nemohli vynachválit.

autor: Ondřej Horňák | 21. 7. 2006 16:00

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama