reklama
 
 

Ledovka trápí Česko: V Brně kolabuje MHD, Přerov má kalamitu

AKTUALIZOVÁNO 1. 12. 2014
Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) už prodloužil výstrahu, ledovka hrozí ve všech krajích až do úterních 18:00.

Brno/Přerov - Ledovka, která už ráno potrápila řidiče i hasiče, neustává. V Brně kolabuje kvůli námraze na trolejích městská hromadná doprava, Přerovsko vyhlásilo kalamitní stav.

Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) už prodloužil výstrahu až do úterních 18:00, silná ledovka hrozí stále ve Zlínském, Olomouckém, Jihomoravském kraji a na Vysočině, nově by měli řidiči jezdit opatrně i ve všech ostatních krajích včetně Prahy.

S ledovkou se nyní potýkají především v Brně. "Z důvodu nepříznivých povětrnostních podmínek dochází k intenzivnímu vytváření námrazy na trolejích a pevných trakčních zařízeních," uvedl na internetu brněnský dopravní podnik.

Na několika místech tak došlo k přepálení trolejových vodičů, tramvaje se kvůli tomu zastavily i na rušném dopravním uzlu v Joštově ulici.

"Tramvajová a trolejbusová doprava je v současné době na celém území města prakticky paralyzována. Všechny naše autobusy vyjely do ulic, přesto bohužel nejsme pomocí autobusů schopni nahradit všechna uvízlá vozidla," dodává. Cestující na některých místech musejí počítat se zpožděním až 60 minut.

Problémy mají kromě tramvají také trolejbusové spoje, třeba linka 30 na Královopolské ulici a linky 25 a 26 na vinohradském svahu. Prakticky neprůjezdné jsou pro trolejbusovou linku 37 celé Kohoutovice.

Pracovníci dopravního podniku musejí troleje manuálně čistit. Ve městě prší, teploty se drží kolem nuly.

Sjízdné jsou silnice 1. třídy

Na Přerovsku byl kvůli ledovce vyhlášen kalamitní stav. Silničáři řidičům doporučili, aby na namrzající silnice pokud možno nevyjížděli. Cestáři se snaží udržet sjízdné silnice 1. třídy, práci jim ale komplikuje mrznoucí déšť. V Přerově také nejezdí autobusy městské hromadné dopravy.

Namrzlé vozovky komplikují situaci také na silnicích v ostatních částech Olomouckého kraje.

autor: Domácí | 1. 12. 2014

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  Komerční sdělení
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama