Lávku v Nymburce začne firma demolovat v pátek, rozřeže ji a shodí do Labe

ČTK ČTK
31. 7. 2018 9:04
Demolice lávky přes Labe v Nymburce, která je v havarijním stavu a hrozí zřícením, začne v pátek ráno. Stavební firma lávku postupně přestřihne na obou březích, konstrukce tak spadne do Labe, odkud ji firma následně vytáhne. V Labi by měla lávka zůstat zřejmě až do úterý 7. srpna. Definitivně hotovo by pak mělo být 12. srpna, řekli na tiskové konferenci zástupci města a stavební firmy Strabag. Firma vyhrála minulý týden výběrové řízení na odstranění lávky s cenovou nabídkou 6,5 milionu korun. Lávka je stejné konstrukce a od stejného projektanta jako zřícená lávka v Praze-Troji.
Lávka v Nymburce
Lávka v Nymburce | Foto: ČTK
Lávka je ve velmi špatném stavu, lidé by měli respektovat doporučení, dva a půl tisíce lidí se nemůže snadno dostat do centra, říká Fojtík | Video: DVTV, Martin Veselovský
 

Právě se děje

před 56 minutami

Chci, aby bylo Česko lídrem v inovacích, řekl Babiš v New Yorku

Česká republika chce být zemí budoucnosti a stát se tím, kdo v inovacích udává tón. V New Yorku to na fóru Concordia Summit, které se koná jako doprovodná akce k Valnému shromáždění OSN, prohlásil český premiér Andrej Babiš. "Jako jedna z nejvíce industrializovaných zemí v Evropě se musíme soustředit na inovace, abychom zajistili naši konkurenceschopnost," řekl Babiš. Zmínil, že národní strategie je založena na devíti tematických pilířích od podpory prostředí, které umožní vznik nových podniků, přes podporu vzdělání a výzkumu po digitalizaci a technologický rozvoj.

Zdroj: ČTK
Další zprávy