Lávku v Nymburce začne firma demolovat v pátek, rozřeže ji a shodí do Labe

ČTK ČTK
31. 7. 2018 9:04
Demolice lávky přes Labe v Nymburce, která je v havarijním stavu a hrozí zřícením, začne v pátek ráno. Stavební firma lávku postupně přestřihne na obou březích, konstrukce tak spadne do Labe, odkud ji firma následně vytáhne. V Labi by měla lávka zůstat zřejmě až do úterý 7. srpna. Definitivně hotovo by pak mělo být 12. srpna, řekli na tiskové konferenci zástupci města a stavební firmy Strabag. Firma vyhrála minulý týden výběrové řízení na odstranění lávky s cenovou nabídkou 6,5 milionu korun. Lávka je stejné konstrukce a od stejného projektanta jako zřícená lávka v Praze-Troji.
Lávka v Nymburce
Lávka v Nymburce | Foto: ČTK
Lávka je ve velmi špatném stavu, lidé by měli respektovat doporučení, dva a půl tisíce lidí se nemůže snadno dostat do centra, říká Fojtík | Video: DVTV, Martin Veselovský
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Ve velkém procesu v Salvadoru odsoudili 373 členů známého gangu

Salvadorský soud dnes poslal do vězení 373 členů nechvalně proslulé zločinecké organizace Mara Salvatrucha. Výše trestů se různí, některé jsou v délce až 74 let. Podle agentury AP o tom informovala tisková služba příslušného soudu v hlavním městě San Salvadoru.

Během procesu se podle soudních dokumentů mimo jiné potvrdila tajná jednání mezi kriminálními skupinami a politiky ohledně podpory ve volbách v roce 2014. Potvrdily to předložené důkazy ve formě videozáznamů, fotografií a přepisů zachycených telefonních rozhovorů.

Předsedající soudce Godofredo Salazar v této souvislosti kritizoval prokurátory, že nevznesli obžalobu vůči politikům jak z levicové Fronty národního osvobození Farabunda Martího (FMLN), tak z pravicového Nacionalistického republikánského spojenectví (ARENA).

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

Před pěti lety z bankomatu v Mělníku zmizelo šest milionů korun, policie nyní obvinila dva muže

Policie zadržela dva muže, kteří jsou podezřelí z toho, že před pěti lety vykradli bankomat v Mělníku. Podle kriminalistů z něho odnesli šest milionů korun. Hrozí jim pět až 12 let vězení.

"Pracovali v bezpečnostní agentuře, která poskytuje služby v převozu peněz a provozuje bezpečnostní systémy. Měli tak detailní znalosti o chodu společnosti, znali způsob manipulace s kazetami na bankovky a jejich doplňování do bankomatů," uvedla mluvčí.

Policisté oba, čtyřicetiletého a čtyřiačtyřicetiletého muže, zadrželi 4. prosince. Obvinili je z vloupání.

Zdroj: ČTK
Další zprávy