Kvůli výparům z nátěru uzavřela policie jedno patro obchodního centra Chodov v Praze

ČTK ČTK
24. 3. 2019 16:07
Kvůli výparům z nátěru podlahy v obchodním centru v pražském Chodově byl dnes odpoledne z preventivních důvodů uzavřen hypermarket Albert a dalších pět menších obchodů. Po výzvě policie muselo prostor v prvním podzemním podlaží opustit asi pět set lidí, říká mluvčí hasičů Martin Kavka. Podle něj hasiči v místě naměřili zvýšené koncentrace organických rozpouštědel. "Po dohodě s provozovatelem jsou prodejny uzavřeny z preventivních důvodů," řekl Hulan. Otevřeny by měly být znovu v pondělí. Do dalších pater se nebezpečné látky nedostaly. Záchranáři ošetřili dvě osoby, nebylo je však potřeba převážet do nemocnice.
Obchodní centrum Chodov v Praze
Obchodní centrum Chodov v Praze | Foto: OC Chodov
 

Právě se děje

Aktualizováno před 3 minutami

Nehoda šesti aut zablokovala hlavní tah z Hradce Králové na Moravu, dva lidé utrpěli zranění

Srážka šesti aut u Ostřetína na Pardubicku zablokovala v pátek v podvečer v obou směrech hlavní tah I/35 z Hradce Králové směrem na Brno a Olomouc. Dva lidé byli při nehodě zraněni. Policie dopravu z obou směrů odklonila na objížďky, uvedla mluvčí pardubické policie Eva Maturová.

Jeden z řidičů na silnici mezi Ostřetínem a Vysokou u Holic kvůli poruše zastavil a místo označil výstražným trojúhelníkem. Vítr však zřejmě trojúhelník povalil. Do stojícího auta narazil řidič dalšího auta. Celkem se pak srazilo šest aut. Alkohol u řidičů policie dechovými zkouškami vyloučila.

Objízdnou trasu ve směru od Hradce Králové policie určila z Holic směrem na obec Roveň. V opačném směru od Vysokého Mýta musejí řidiči ve Vysoké u Holic odbočit vpravo a po silnici třetí třídy přijedou do Ostřetína.

Zdroj: ČTK
před 53 minutami

Mimořádný summit k rozpočtu EU skončil, země se nedokázaly shodnout

Mimořádný summit věnovaný víceletému rozpočtu Evropské unie po dvou dnech skončil. Na Twitteru o tom dnes večer informoval mluvčí předsedy Evropské rady Charlese Michela. Podle diplomatických zdrojů zástupci 27 zemí nedokázali nalézt shodu na celkové výši rozpočtu pro období 2021-2027.

Zdroj: ČTK
Další zprávy