Kvůli výparům z nátěru uzavřela policie jedno patro obchodního centra Chodov v Praze

ČTK ČTK
24. 3. 2019 16:07
Kvůli výparům z nátěru podlahy v obchodním centru v pražském Chodově byl dnes odpoledne z preventivních důvodů uzavřen hypermarket Albert a dalších pět menších obchodů. Po výzvě policie muselo prostor v prvním podzemním podlaží opustit asi pět set lidí, říká mluvčí hasičů Martin Kavka. Podle něj hasiči v místě naměřili zvýšené koncentrace organických rozpouštědel. "Po dohodě s provozovatelem jsou prodejny uzavřeny z preventivních důvodů," řekl Hulan. Otevřeny by měly být znovu v pondělí. Do dalších pater se nebezpečné látky nedostaly. Záchranáři ošetřili dvě osoby, nebylo je však potřeba převážet do nemocnice.
Obchodní centrum Chodov v Praze
Obchodní centrum Chodov v Praze | Foto: OC Chodov
 

Právě se děje

před 5 minutami

Při útoku na armádní základnu v Nigeru zahynulo až 70 vojáků

Při úterním útoku ozbrojenců na armádní pozici na západě Nigeru přišlo o život až 70 vojáků. Oznámily to ve středu agentury EFE a Reuters. Útočníci přišli podle EFE o 50 lidí. Jak velká celkem byla skupina útočníků a jaké měla cíle, ale zatím není jasné. V minulosti se k útoku na stejném místě přihlásila organizace Islámský stát (IS).

Armáda oznámila, že cílem útoku byl post v oblasti Inates, která leží v blízkosti maliské hranice. Útok byl nakonec odražen, ale na místo musely být přizvány posily. 

 

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Maďarský parlament přijal zákon posilující kontrolu nad kulturou

Maďarský parlament ve středu přes odpor opozice schválil kontroverzní zákon, který posiluje vládní kontrolu nad kulturou. V pondělí proti chystanému právnímu předpisu demonstrovalo v centru Budapešti několik tisíc lidí a protestní internetová petice získala kolem 50.000 podpisů, napsala agentura DPA.

Zákon počítá se vznikem Národní kulturní rady, která by měla vládě umožnit "strategicky řídit sektor kultury". Kromě toho při jmenování ředitelů městských divadel a dalších institucí dotovaných státem musí být zajištěn souhlas ministra kultury. Dosud o tom, kdo řídí divadla, rozhodovaly městské úřady samostatně.

Část opozičních zákonodárců při hlasování na znamení nesouhlasu vstala a dala si před obličej černé divadelní masky. Informoval o tom portál 444.hu na základě videa, které na facebooku zveřejnil liberální poslanec Tordai Bence.

Zdroj: ČTK
Další zprávy