Kvůli výparům z nátěru uzavřela policie jedno patro obchodního centra Chodov v Praze

ČTK ČTK
24. 3. 2019 16:07
Kvůli výparům z nátěru podlahy v obchodním centru v pražském Chodově byl dnes odpoledne z preventivních důvodů uzavřen hypermarket Albert a dalších pět menších obchodů. Po výzvě policie muselo prostor v prvním podzemním podlaží opustit asi pět set lidí, říká mluvčí hasičů Martin Kavka. Podle něj hasiči v místě naměřili zvýšené koncentrace organických rozpouštědel. "Po dohodě s provozovatelem jsou prodejny uzavřeny z preventivních důvodů," řekl Hulan. Otevřeny by měly být znovu v pondělí. Do dalších pater se nebezpečné látky nedostaly. Záchranáři ošetřili dvě osoby, nebylo je však potřeba převážet do nemocnice.
Obchodní centrum Chodov v Praze
Obchodní centrum Chodov v Praze | Foto: OC Chodov
 

Právě se děje

před 5 hodinami

Turecko přesune v první fázi do Sýrie milion uprchlíků, řekl Erdogan

Turecko v první fázi přesune do Sýrie milion syrských uprchlíků ze svého území. Řekl to v úterý turecký prezident Recep Tayyip Erdogan. Turecká armáda od 9. října bojuje na severu Sýrie proti tamním kurdským oddílům s cílem zřídit podél hranice zónu pro bezpečný návrat uprchlíků. Turecko jich přijalo od roku 2011 na 3,6 milionu.

"Zajistíme oblast od Manbidže po iráckou hranici a v první fázi umožníme milionu syrských uprchlíků vrátit se domů. Později zajistíme návrat dvou milionů lidí," prohlásil prezident.

Zdroj: ČTK
před 7 hodinami

V Brazílii spadl obytný dům. Nejméně dva lidé jsou mrtví a deset je nezvěstných

Sedmipodlažní obytný dům se dnes náhle zřítil ve městě Fortaleza na severovýchodě Brazílie. Hasiči a záchranáři z trosek zatím vyprostili dva mrtvé a osm zraněných, kteří byli převezeni do nemocnice. Tragická bilance ale může být vážnější, protože pod rozvalinami jsou ještě minimálně další dva živí lidé a deset osob se pohřešuje, informovala brazilská média. Podle svědků několik osob stihlo z budovy vyběhnout a mezi zraněnými je i pár lidí, kteří šli kolem. Příčiny kolapsu domu dosud nejsou jasné.

Zdroj: ČTK
Další zprávy