reklama
 
 

Kvůli registru končí další úředník, špatně komunikoval

2. 8. 2012 9:33
Ministr Dobeš již dříve odvolal šéfa úseku dopravy, pěti vedoucím vzal ohodnocení

Praha - Na ministerstvu dopravy skončila kvůli problémům registru aut vedoucí oddělení správy registru vozidel Eva Zlámalová.

Odbor při problémech s registrem špatně komunikoval, napsal sever Novinky.cz.

"Ze strany tohoto odboru bylo podceněno školení odpovědných pracovníků na přepážkách v jednotlivých obcích a zároveň jsme nebyli spokojeni s přístupem odboru a řešením problémů v průběhu krizových momentů při spuštění nového registru vozidel," vysvětlil v tiskové zprávě náměstek ministra dopravy Ivo Toman.

Ministr Pavel Dobeš dříve kvůli registru odvolal šéfa úseku silniční dopravy Karla Pešku. Dalším pěti vedoucím, mj. Zlámalové, sebral osobní ohodnocení.

Registr vozidel se s problémy potýká již od svého spuštění 9. července. Systém pro nový registr stál 37 milionů korun a pro ministerstvo dopravy ho vyvíjela firma ATS-Telcom Praha.

Dalších 32,4 milionu korun má ministerstvo zaplatit za provoz registru, obnos ale může být snížen o sankce za nefunkčnost systému, který provázejí vážné problémy třetí týden od uvedení do provozu.

Funkčností registru vozidel, jeho cenou a formou zadání by se podle vicepremiérky Karolíny Peake (LIDEM) měl zabývat audit. Po svém stranickém kolegovi Dobešovi prý bude navíc požadovat i vysvětlení některých personálních propojení registru, na něž upozorňují média.

Dobeš sám poznamenal, že s případným auditem problém nemá.

autoři: Domácí, ČTK | 2. 8. 2012 9:33

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama