Kvůli registru končí další úředník, špatně komunikoval

Domácí ČTK Domácí, ČTK
2. 8. 2012 9:33
Ministr Dobeš již dříve odvolal šéfa úseku dopravy, pěti vedoucím vzal ohodnocení
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

Praha - Na ministerstvu dopravy skončila kvůli problémům registru aut vedoucí oddělení správy registru vozidel Eva Zlámalová.

Odbor při problémech s registrem špatně komunikoval, napsal sever Novinky.cz.

"Ze strany tohoto odboru bylo podceněno školení odpovědných pracovníků na přepážkách v jednotlivých obcích a zároveň jsme nebyli spokojeni s přístupem odboru a řešením problémů v průběhu krizových momentů při spuštění nového registru vozidel," vysvětlil v tiskové zprávě náměstek ministra dopravy Ivo Toman.

Ministr Pavel Dobeš dříve kvůli registru odvolal šéfa úseku silniční dopravy Karla Pešku. Dalším pěti vedoucím, mj. Zlámalové, sebral osobní ohodnocení.

Registr vozidel se s problémy potýká již od svého spuštění 9. července. Systém pro nový registr stál 37 milionů korun a pro ministerstvo dopravy ho vyvíjela firma ATS-Telcom Praha.

Dalších 32,4 milionu korun má ministerstvo zaplatit za provoz registru, obnos ale může být snížen o sankce za nefunkčnost systému, který provázejí vážné problémy třetí týden od uvedení do provozu.

Funkčností registru vozidel, jeho cenou a formou zadání by se podle vicepremiérky Karolíny Peake (LIDEM) měl zabývat audit. Po svém stranickém kolegovi Dobešovi prý bude navíc požadovat i vysvětlení některých personálních propojení registru, na něž upozorňují média.

Dobeš sám poznamenal, že s případným auditem problém nemá.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Dálnice D35 mezi Přáslavicemi a Velkým Újezdem je po opravě průjezdná už oběma směry. Ve směru na Brno se jezdí od 15:00, od 21:30 i na Ostravu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy