Kvůli požáru rozvaděče lanovky evakuovali 100 lyžařů

ČTK ČTK
8. 12. 2013 16:12
Vyhořel rozvaděč čtyřsedačkové lanovky v Červené vodě. Evakuace trvala asi 40 minut.
Foto: Aktuálně.cz

Červená Voda (Orlickoústecko) - Ve středisku Červená Voda v Orlických horách v neděli asi hodinu po poledni vyhořel rozvaděč čtyřsedačkové lanovky. Na zastavené lanovce v tu chvíli bylo asi 100 lidí.

K jejich evakuaci vlekaři použili náhradní naftový motor, který dokáže lanovkou točit. "Evakuace lyžařů, kteří vystupovali na horní stanici, trvala asi 40 minut, událost se obešla bez zranění," řekl ředitel areálu Radek Procházka.

Červenovodská lanovka je v provozu od konce roku 2010 a patří k nejmodernějším v Česku. Disponuje vyhříváním sedaček a bublinou, která lyžaře chrání před nepřízní počasí. Právě díky bublině a tomu, že nefoukalo, lyžaři podle Procházky čekání na lanovce přestáli bez větších potíží.

Areál na stráních Bukové hory zahájil provoz v sobotu a dnes v něm lyžovalo kolem 400 lidí. Závadou na lanovce provoz areálu dnes skončil. "Lyžařům jsme vraceli jízdné," řekl Procházka.

"Nyní diagnostikujeme rozsah škod, zjišťujeme, co shořelo. Budeme dělat vše pro to, aby lanovka jela co nejdříve," dodal Procházka. Mechanická část lanovky je podle něj v pořádku.

Procházka nevyloučil, že lanovka by mohla být v provozu již v pondělí. Aktuální informace o obnovení provozu středisko zveřejní na svém webu.

 

Právě se děje

Další zprávy