Kvůli poruše nejezdily vlaky mezi Brnem a Břeclaví

ČTK ČTK
16. 11. 2014 11:03
Provoz byl přerušen od sedmi hodin až do tří odpoledne.
Ilustrační snímek
Ilustrační snímek | Foto: Tomáš Netočný

Hrušovany u Brna (Brněnsko) - Kvůli poruše trakčního vedení u Hrušovan u Brna nejezdily od 7:00 do 15:00 vlaky mezi Brnem a Břeclaví.

Dálkové vlaky z Prahy do Vídně či Bratislavy a opačně České dráhy (ČD) odkláněly z České Třebové přes Olomouc a Přerov na Břeclav, cestující do Brna museli přesedat na osobní vlaky či rychlíky v České Třebové či Břeclavi. Osobní vlaky mezi Brnem a Břeclaví nahradily v části trasy autobusy, řekla ČTK mluvčí ČD Radka Pistoriusová. Podrobné informace ke každému vlaku najdou cestující na www.cd.cz/omezeniprovozu.

Správa železniční dopravní cesty původně předpokládá, že provoz po jedné koleji by mohl začít po 13:30, řekl ČTK mluvčí Pavel Tesař. "Ranní vlak EuroCity z Brna do Vídně v 7:22 jsme dokonce zrušili a 14 cestujících do Vídně jsme přepravili autobusem," doplnila Pistoriusová. Podle webu ČD jeli stejně i cestující z Brna o dvě hodiny později. Zpoždění odkloněných vlaků se odhaduje na 60 až 80 minut.

"Osobní vlaky mezi Brnem a Břeclaví nahrazujeme autobusy v různých úsecích mezi Brnem a Šakvicemi. I zde musí cestující počítat se zpožděním," uvedla Pistoriusová.

 

Právě se děje

před 6 hodinami

Praha mění pravidla pro pouliční umění v centru, zakáže obří pandy či bublifuky

V centru Prahy už nebudou moci vystupovat lidé v obřích kostýmech pand a dalších zvířat. Zakázané bude také dělání bublin, které znečišťuje chodníky. Změnu vyhlášky o pouličním umění, tzv. buskingu, schválili zastupitelé. Vyhláška také rozšiřuje místa se zákazem pouličního umění na celé Staroměstské náměstí a další místa.

Další zprávy