reklama
 
 

Kvůli napadení batolete psem policie obvinila muže, tomu za usmrcení z nedbalosti hrozí až šest let

10. 4. 2018 12:54
Neštěstí se stalo loni 29. prosince v bytě panelového domu v přerovské místní části Předmostí při návštěvě babičky napadeného chlapečka.

Přerov - Policisté obvinili z usmrcení z nedbalosti kvůli loňskému napadení dítěte psem v Přerově třicetiletého muže. Dítě zemřelo po útoku zvířete na místě, záchranáři mu již nedokázali pomoci. Pes napadl ročního chlapce v bytě v přerovské části Předmostí. S ohledem na vyšetřování odmítli policisté upřesnit, kdo je stíhán a zda byl muž v době incidentu v bytě. Vyšetřovatel nevylučuje, že se počet obviněných rozšíří.

Muži za usmrcení z nedbalosti hrozí rok až šest let vězení. "Prozatím nelze vyloučit trestní odpovědnost dalších osob," uvedla policejní mluvčí. Podotkla, že vyšetřovatel zatím nechce upřesnit, kdo je v případu stíhán. Není tak zřejmé, zda se muž nacházel v době napadení v bytě či zda jde o majitele zvířete. Více informací policie poskytne po ukončení vyšetřování, které bude podle Zajícové trvat ještě zhruba dva měsíce.

Neštěstí se stalo loni 29. prosince v bytě panelového domu v přerovské místní části Předmostí při návštěvě babičky napadeného chlapečka. Na dítě v bytě zaútočil pes, který podle dosud dostupných informací patřil sestře matky napadeného dítěte. Rodinnou tragédii vyšetřují policisté již čtvrtý měsíc, vyšetřování stále není ukončeno.

"Osoby, které mohly k věci uvést skutečnosti důležité pro její řádné objasnění, podaly vysvětlení. Následně budou vyslechnuti další svědci," doplnila mluvčí.

Policisté si kvůli objasnění tragédie vyžádali také znalecké posudky. Na základě znaleckého zkoumání bylo podle Zajícové zjištěno, že pes je zdravý a vlastnosti a temperament odpovídají jeho typu a rase. "Pes byl pravidelně očkován a pod pravidelnou veterinární kontrolou," dodala mluvčí. Zvíře je stále v režimu zajištění a zůstává v útulku pro psy, dodala Zajícová.

autor: ČTK | 10. 4. 2018 12:54

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama