Kvůli Blance se tu nedá žít, tvrdí starosta Prahy 6. Dolínek: Když si nevíte rady, rezignujte

ČTK ČTK
Aktualizováno 15. 9. 2016 18:52
Spor mezi starostou Prahy 6 Ondřejem Kolářem (TOP 09) a primátorčiným náměstkem pro dopravu Petrem Dolínkem (ČSSD) se vyostřil na čtvrtečním jednání zastupitelstva. "Nedá se tu žít, nedá se tu dýchat. Valí se přes nás desítky tisíc aut," kritizoval starosta stav dopravy v městské části. Dolínek jej pak vyzval k rezignaci s tím, že radnice musí řešit situaci také sama.
Petr Dolínek
Petr Dolínek | Foto: Ludvík Hradilek

Praha – Na jednání pražského zastupitelstva se ve středu kvůli tunelu Blanka rozhořel spor mezi starostou Prahy 6 Ondřejem Kolářem (TOP 09) a primátorčiným náměstkem Petrem Dolínkem (ČSSD). Na Kolářovu interpelaci, v níž vyzval Prahu k řešení dopravních potíží v Praze 6, Dolínek reagoval výzvou, aby starosta odstoupil z funkce.

Městská část si na zhoršenou dopravní situaci po loňském otevření tunelu Blanka stěžuje řadu měsíců. Iniciativa radnice vyvrcholila minulý týden, kdy její vedení vyzvalo magistrát ke splnění několika opatření, mimo jiné k uzavření výjezdu z tunelu Blanka na Prašném mostě.

Kolář na čtvrtečním zastupitelstvu požadavky zopakoval. V interpelaci namířené na náměstka Dolínka uvedl, že Blanka přináší Praze 6 neúměrné zatížení. "Nedá se tu žít, nedá se tu dýchat. Valí se přes nás desítky tisíc aut," řekl starosta.

Dolínek jeho argumentaci odmítl. "Pokud nevíte, co je kompetence starosty, a pokud neumíte Prahu 6 spravovat, pak rezignujte," řekl Kolářovi. "Praha vstupuje do věcí městské části jen ve chvíli, kdy jde o něco, co překračuje pravomoci místní radnice. Jsou ale věci, o kterých musíte rozhodnout sami," dodal. Jde prý mimo jiné o nápad přesunout tramvajovou zastávku z Vítězného náměstí.

Šestikilometrový tunel Blanka, který stál 43 miliard korun, se po několika odkladech otevřel loni v září. Některým místům v Praze od dopravy ulevil. Praha 6 má ale od té doby potíže s kolabující dopravou. Hustotu dopravy především kolem Vítězného náměstí ještě zhoršila nedávná uzavírka Korunovační ulice.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy