Kvíz: Úklid svinčíku, růžová budoucnost, rudý západ. Kdo na voliče vyrukoval s nejdivnějším heslem?

Barbora Němcová Barbora Němcová
6. 10. 2016 20:55
Před volbami všechny strany i hnutí slibují voličům zlepšení, nápravu, lépe fungující stát. Slibů je nepřeberně. Někteří kandidáti ovšem nešetří kreativitou a jejich hesla jsou natolik originální, až to člověka zarazí. Politikům a jejich PR manažerům rozhodně nechybí fantazie a odvaha, se soudností je to však někdy horší. Otestujte se, jak moc se v podivných předvolebních heslech vyznáte.
Dominika Myslivcová.
Dominika Myslivcová. | Foto: Facebook Dominiky Myslivcové
 

Právě se děje

před 30 minutami

Trump přirovnal snahu o impeachment k lynčování. Kritici mluví o rasistickém podtextu

Americký prezident Donald Trump považuje snahu demokratických zákonodárců o jeho sesazení ústavní žalobou (impeachment) za lynč. Napsal to dnes na twitteru. Agentura AP upozornila, že zmínka o lynčování má rasistický podtext, neboť termín je v USA používán především v souvislosti s případy, kdy se obětí lynčujícího bělošského davu stal Američan černé pleti.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Výdaje na zdravotní péči se zvýší o osm až dvanáct procent, řekl ministr Vojtěch

Platby do jednotlivých oblastí zdravotní péče se příští rok podle ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (za ANO) meziročně zvýší o osm až 12 procent. Výraznější nárůst platů čeká sestry poskytující domácí péči, a to zhruba 41 procent. Ministr to v úterý řekl poslancům při informování o situaci ve zdravotnictví, které má dostat v příštím roce rekordních 350 miliard korun. Úhradová vyhláška počítala podle ministra původně s navýšením plateb o 24 miliard korun. Po jednání premiéra Andreje Babiše (ANO) s poskytovateli péče i s KSČM přibylo dalších 4,9 miliardy korun.

Zdroj: ČTK
Další zprávy