Kvíz: Bez první dámy a bez dětí. Co víte o českých a československých prezidentech?

Michaela Prešinská Michaela Prešinská
Aktualizováno 25. 1. 2023 11:37
Čechy dělí od prezidentské volby už jen dny. Vítězný kandidát se stane čtvrtou hlavou státu v historii Česka a dvanáctou, pokud bychom počítali od vzniku Československa. Jak dobře znáte prezidenty naší země? Redakce Aktuálně.cz vytvořila kvíz, ve kterém si mohou čtenáři ověřit své znalosti.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 11 hodinami

Krasobruslaři Taschlerovi mají životní 6. místo na ME, vyhráli Italové

Krasobruslaři Natálie a Filip Taschlerovi na mistrovství Evropy obsadili šesté místo v kategorii tanečních párů. I když ve volném tanci atakovali osobní rekord, ve srovnání s rytmickým tancem si o jednu příčku pohoršili. I tak dosáhli svého maxima na ME a poprvé se dostali do nejlepší desítky. Titul získali Italové Charlene Guignardová a Marco Fabbri.

Taschlerovi podobně jako v rytmickém tanci jeli s velkým nasazením bez výraznějšího zaváhání a známkou 111,43 bodu se přiblížili na 36 setin svému maximu, které zaznamenali v listopadu právě v Espoo při závodě Grand Prix. Francouzský pár Evgeniia Loparevová, Geoffrey Brissaud, který po rytmickém tanci ztrácel jen 42 setin, je porazil o tři a půl bodu.

Další zprávy