Kvíz: Kdo přichází do Evropy? Jsou to mladíci s iPhony? Zkuste si, jak se vyznáte v migrační krizi

Jan Hejl Jan Hejl
9. 7. 2016 16:28
Od propuknutí největší migrační krize po druhé světové válce uplyne rok. Z uprchlíků se za tu dobu stalo veřejné téma číslo jedna. Lidé se o nich baví v práci, hospodách i doma. Stále vznikají nové politické strany, které slibují, že jsou to právě oni, kdo migrační vlnu zastaví. Emoce ale často zakrývají fakta a podpora extremistů po celé Evropě roste. Zkuste si, jak dobře se v uprchlické krizi vyznáte.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 39 minutami

Rada: Při přípravě rozpočtu nebyly respektovány základní zásady

Kvalita přípravy státního rozpočtu byla letos významně narušena nerespektováním základních zásad, jako je úplnost a reálnost rozpočtové dokumentace. Důvodem je mimo jiné to, že s návrhem státního rozpočtu na příští rok se schodkem 320 miliard korun současně Poslanecká sněmovna schválila významné úpravy daní. S nimi přitom návrh rozpočtu nepočítá. Vyplývá to z pravidelné čtvrtletní zprávy o stavu veřejných financí a nastavení rozpočtové politiky, kterou dnes zveřejnila Národní rozpočtová rada.

Ta zároveň zopakovala, že na základě dostupných dat bylo letní zvýšení schodku letošního rozpočtu na 500 miliard korun nadměrné. Ke konci listopadu skončil rozpočet ve schodku 341,5 miliardy korun.

Národní rozpočtová rada je nezávislý odborný orgán, jehož hlavním posláním je vyhodnocovat, zda stát a další veřejné instituce dodržují pravidla rozpočtové odpovědnosti daná zákonem. Radě nyní předsedá ekonomka Eva Zamrazilová.

Zdroj: ČTK
Další zprávy