Foto: Co dokáže příroda? Přesvědčte se, jak se bez člověka vypořádala s katastrofami na Šumavě

Foto: Co dokáže příroda? Přesvědčte se, jak se bez člověka vypořádala s katastrofami na Šumavě
Frantoly u Prachatic se staly místem pro šestý Koncert pro šumavskou divočinu.
Producent Ondřej Šturma pozval kapely Please The Trees, Trabandita, Tři čutory, Sartaktarak, Ström, Jakub Šimanský, Kittchen, Mrazák či Vložte kočku.
Václav Havelka z Please The Trees (vlevo) byl při blokádách Šumavy ještě mladý, aby se jich aktivně zúčastnil. "Zatím se nepodařilo změnit názor místních lidí, že je třeba  chovat se dobře k lidem i přírodě, že je třeba nechat velkou část parku bez zásahů lidí."
Spojil se s Jaromírem Bláhou, expertem hnutí Duha, aby společně vzdělávali rockové fanoušky. Bláha připravil letos besedu s ředitelem parku Pavlem Hubeným a hydrobiologem Jaroslavem Vrbou, navíc vedl exkurze do divočiny na německé i české straně parku.
Foto: Ludvík Hradilek
Ludvík Hradilek Ludvík Hradilek
28. 8. 2016 6:16
Vichřice, kůrovec, blokáda, dřevorubci. Jen některé z "katastrof", které potkaly Národní park Šumava za krátkou dobu jeho existence. Podívejte se sami, jak se s nimi příroda vypořádala tam, kde jí do toho nezasahovali lidé.
 

Právě se děje

před 7 minutami

Schalke se dočkalo druhé výhry v sezoně

Beznadějně poslední fotbalisté Schalke se dočkali v německé lize druhého vítězství v sezoně. Celek z Gelsenkirchernu zdolal v 28. kole Augsburg 1:0. Na šestnácté místo, které znamená účast v baráži, ale ještě ztrácí propastných 12 bodů. Mohuč má navíc podvečerní zápas v Kolíně nad Rýnem k dobru.

První výhru po 12 kolech vystřelil Schalke už ve čtvrté minutě Suat Serdar, který gólem oslavil dnešní 24. narozeniny. Čeští hráči Augsburgu, brankář Tomáš Koubek a stoper Marek Suchý, strávili celý zápas na lavičce.

Další zprávy