Foto: Co dokáže příroda? Přesvědčte se, jak se bez člověka vypořádala s katastrofami na Šumavě

Foto: Co dokáže příroda? Přesvědčte se, jak se bez člověka vypořádala s katastrofami na Šumavě
Frantoly u Prachatic se staly místem pro šestý Koncert pro šumavskou divočinu.
Producent Ondřej Šturma pozval kapely Please The Trees, Trabandita, Tři čutory, Sartaktarak, Ström, Jakub Šimanský, Kittchen, Mrazák či Vložte kočku.
Václav Havelka z Please The Trees (vlevo) byl při blokádách Šumavy ještě mladý, aby se jich aktivně zúčastnil. "Zatím se nepodařilo změnit názor místních lidí, že je třeba  chovat se dobře k lidem i přírodě, že je třeba nechat velkou část parku bez zásahů lidí."
Spojil se s Jaromírem Bláhou, expertem hnutí Duha, aby společně vzdělávali rockové fanoušky. Bláha připravil letos besedu s ředitelem parku Pavlem Hubeným a hydrobiologem Jaroslavem Vrbou, navíc vedl exkurze do divočiny na německé i české straně parku.
Foto: Ludvík Hradilek
Ludvík Hradilek Ludvík Hradilek
28. 8. 2016 6:16
Vichřice, kůrovec, blokáda, dřevorubci. Jen některé z "katastrof", které potkaly Národní park Šumava za krátkou dobu jeho existence. Podívejte se sami, jak se s nimi příroda vypořádala tam, kde jí do toho nezasahovali lidé.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy