reklama
 
 

Obnovení Nine Inch Nails zaplaví v létě temnotou Prahu

Aktualizováno 21. 11. 2013 22:10
Kapela Nine Inch Nails vystoupí 20. června O2 Areně.

Praha - V pražské O2 areně vystoupí 20. června příštího roku americká kapela Nine Inch Nails v čele s charismatickým zpěvákem a skladatelem Trentem Reznorem. Skupina představí své aktuální album Hesitation Marks. Vstupenky v cenách od 1090 do 1590 korun budou v předprodejích od 29. listopadu.

Vedle Reznora se Nine Inch Nails vystoupí v sestavě Alessandro Cortini (klávesy), Josh Eustis (kytara, klávesy), Robin Finck (kytara, klávesy), Ilan Rubin (bicí) a Pino Palladino (basa).

Nine Inch Nails vznikli v roce 1988 v Clevelandu. Jediným oficiálním členem je zpěvák, skladatel a multiinstrumentalista Reznor, který píše melodické, klasicky strukturované skladby, jejichž hlavním stavebním kamenem jsou texty. Zároveň předkládá žánry jako electro a industrial v podobě, která je přijatelná pro širokou obec příznivců alternativního rocku.

Nine Inch Nails jsou považováni za průkopníky v hudebním průmyslu a velmi znatelnou měrou se podíleli na vývoji elektronické hudby. Album The Slip nabídli Nine Inch Nails v roce 2008 zcela zdarma prostřednictvím internetu. Jejich nahrávky, mezi které patří platinou ověnčené tituly jako Pretty Hate Machine (1989), Broken (1992), The Downward Spiral (1994) a With Teeth (2005) patří mezi revoluční digitální produkce.

Kapela prodala více než 30 milionů alb po celém světě a sérii singlů, z nichž se mnohé staly rádiovými hity jako například The Hand That Feeds, Only, Every Day Is Exactly the Same nebo Survivalism.

Do pražské O2 areny se Reznor a spol vracejí po čtyřech letech. Premiéru před českými fanoušky zažili v roce 1994 v pražské Lucerně. Druhé vystoupení v roce 2007 v pražském Edenu považovali mnozí rockeři za jeden z vrcholů hudební sezony.

Reznor spolupracoval také například s Marilynem Mansonem, režisérem Oliverem Stonem nebo zpěvačkou Tori Amosovou. Podílel se i na soundtracku k filmu Lost Highway Davida Lynche.

autoři: ČTK, Kultura | 21. 11. 2013 12:09

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama