Muselo se to stát. V kinech vládne čtvrtý Kameňák

ČTK Kultura ČTK, Kultura
15. 10. 2013 10:09
Lidová komedie Kameňák 4 nasbírala o víkendu sedm milionů korun.
Kameňák 4
Kameňák 4 | Foto: Bontonfilm

Praha - Čtvrté pokračování Kameňáku, které bez účasti Zdeňka Trošky natočil Ján Novák podle scénáře Marcela Bystroně, přilákalo o víkendu do kin 55 421 diváků. Kameňák 4 byl uveden ve 127 sálech, tržby přesáhly sedm milionů korun.

Druhé místo obsadila brilantní americká sci-fi režiséra Alfonsa Cuaróna Gravitace se Sandrou Bullockovou a Georgem Clooneym v jediných rolích.

Třetí místo tabulky obsadil snímek Rivalové, popisující skutečné soupeření dvou pilotů Formule 1 - Nikyho Laudy a Jamese Hunta. Zhlédlo ho přes dvacet tisíc lidí. Téměř dva a půl tisíce fanoušků mu dalo dokonce 94 procent, čímž se toto sportovní drama stalo třetím nejlepším filmem historie.

V aktuálním žebříčku návštěvnosti zabodovaly v první pětici ještě animovaná komedie Zataženo, občas trakaře 2 a Menzelovi Donšajni.

Z domácí tvorby je na dvanáctém místě Cieslarova Colette, která má zatím na kontě 55 171 lidí a tržby 7,1 milionu korun.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 8 minutami

Johaugová vládla i v Lahti a překonala rekord Björgenové

Norská lyžařka Therese Johaugová potvrdila nadvládu ve Světovém poháru i v Lahti, kde dnes vyhrála běh na 10 km klasicky a ovládla šestý z posledních sedmi závodů. Vedoucí žena průběžného pořadí zvítězila o 3,4 sekundy před Ebbou Anderssonovou ze Švédska, třetí byla domácí Krista Pärmäkoskiová.

Závod mužů na 15 km klasicky vyhrál Iivo Niskanen a po listopadovém triumfu v Ruce si na své oblíbené trati připsal druhé vítězství v sezoně. Finský lyžař porazil o deset sekund vedoucího muže průběžného pořadí Rusa Alexandra Bolšunova, třetí příčku obsadil Nor Hans Christer Holund.

Johaugová v tomto ročníku zvítězila už poosmnácté a má na dosah třetí celkový triumf v seriálu, kterému kralovala už v letech 2014 a 2016. Pak olympijská vítězka ve štafetě a desetinásobná mistryně světa nesměla rok a půl závodit kvůli trestu za doping.

V distančních závodech si jednatřicetiletá Norka připsala 63. výhru a osamostatnila se na prvním místě historického pořadí před krajankou Marit Björgenovou.

Další zprávy