Mr. Bean převzal z vážnou tváří královský řád

ČTK Kultura ČTK, Kultura
30. 10. 2013 21:58
Rowan Atkinson obdržel řád za hereckou kariéru.
Johnny English (Rowan Atkinson).
Johnny English (Rowan Atkinson). | Foto: Aktuálně.cz

Londýn - Britský herec Rowan Atkinson, známý svou rolí Mr. Beana v komických skečích i celovečerních filmech, v naprosté vážnosti převzal v Buckinghamském paláci v Londýně Řád britského impéria.

Ocenění obdržel za kariéru, kterou bavil poddané Jejího Veličenstva, ale dnes se kolem něj nikdo zvlášť nepobavil. Osmapadesátiletý komik a smíšek se totiž podle očitých svědků při slavnostním obřadu v královském paláci zdržel jakéhokoli žertovného proslovu či klauniád.

Atkinson se proslavil v 90. letech v tragikomických příbězích Mr. Beana. Vytvořil v nich svéráznou postavu "velkého dítěte v dospělém těle". Ve stejném duchu poté například interpretoval postavu Johnnyho Englishe, jakožto nemotorného tajného agenta britské královny, vnímaného jako parodii na agenta Jamese Bonda.

 

Právě se děje

před 46 minutami

Při potlačení vzpoury ve věznici na Srí Lance zemřelo šest vězňů. Bouře začaly kvůli koronaviru

Šest vězňů přišlo o život a dalších 35 bylo zraněno, když vězeňská služba zahájila střelbu, aby potlačila vzpouru ve věznici na okraji hlavního města Srí Lanky. Vážně zraněni byli také dva strážní. Uvedla to agentura AP s odvoláním na úředníky. V přeplněných věznicích na Srí Lance rostou nepokoje kvůli pandemii. V posledních týdnech vězni protestovali v několika věznicích, protože zde vzrostl počet nakažených covidem-19.

Podle mluvčího policie nepokoje vypukli v neděli ve věznici zhruba 15 kilometrů severně od Colomba. Strážci se pokusili dostat situaci pod kontrolu, nepokoje však přerostly ve vzpouru. Vězni se snažili převzít kontrolu nad vězením a stovky se jich pokusily o útěk. Dozorci proto začali střílet.

Jeden vězeň zemřel při podobných nepokojích minulý týden. Další zemřel v březnu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy