Lou Reed zemřel při taiči, píše Laurie Anderson

Kultura ČTK Kultura, ČTK
1. 11. 2013 13:45
Manželka Lou Reeda píše o jeho posledních dnech.
Laurie Anderson, manželka Lou Reeda.
Laurie Anderson, manželka Lou Reeda. | Foto: Laurie Anderson

New York - Lou Reed zemřel během cvičení taiči. Napsala to jeho manželka Laurie Anderson v nekrologu pro regionální list East Hampton Star. Reed, který zemřel v 71 letech, byl mistrem čínského bojového umění a své poslední dny prožil ve štěstí a "omámen krásou, mocí a jemností přírody".

"Zemřel v neděli ráno, když se díval na stromy a pohyby svých muzikantských rukou ve vzduchu prováděl slavných 21 forem taiči," napsala Laurie Anderson.

V týdnu před smrtí manželka Reedovi slíbila, že si ho vezme z nemocnice zpátky do jejich společného domu ve městě East Hampton. "A tak jsme učinili," potvrdila Anderson.

Lou Reed - Velvet Underground - Walk on the wild side - 80's
Lou Reed - Velvet Underground - Walk on the wild side - 80's | Video:

Na luxusním předměstí New Yorku na poloostrově Long Island prý spolu oba strávili spoustu času. "I když jsme lidé města, je to náš spirituální domov," napsala zpěvačka a houslistka.

"Vím, že jeho písně, které jsou o bolesti a o kráse světa, naplní mnoho lidí neuvěřitelnou radostí, kterou cítil ze života," věří Andersonová.

Spoluzakladateli legendární kapely The Velvet Underground, který se proslavil hity jako Walk On The Wild Side a Perfect Day, vzdalo hold mnoho hudebníků a dalších osobností - od kolegy Davida Bowieho, přes spisovatele Salmana Rushdieho až po vatikánského "ministra kultury", kardinála Gianfranka Ravasiho, který na Twitteru ocitoval celý verš z písně Perfect Day a odmítl interpretace, že pojednává o drogách. Jeho píseň Walk on the Wild Side zařadili ihned na koncertě i britští rockeři Arctic Monkeys.

Reed podle svého okolí zemřel kvůli problémům s játry. Jako dlouholetý velký konzument alkoholu a drog prodělal hudebník v květnu transplantaci jater.

 

Právě se děje

před 6 hodinami

Colorado hlásí druhý případ hokejisty nakaženého koronavirem

V kádru hokejistů Colorada Avalanche se objevil druhý případ hráče nakaženého novým typem koronaviru. Klub jméno nezveřejnil, pouze oznámil, že hráč je v domácí izolaci. V NHL se ví dohromady o čtyřech případech, další dva pocházejí z týmu Ottawy.

Klub z Denveru v prohlášení uvedl, že všichni, kdo přišli s hráčem do blízkého kontaktu, byli informováni a zůstávají v karanténě, kterou dříve nařídilo vedení ligy. Žádný další hokejista ani člen realizačního týmu podle klubu nevykazuje příznaky nemoci COVID-19.

Ve čtvrtek vedení Colorada, v němž působí i brankář Pavel Francouz a útočník Martin Kaut, oznámilo první případ nákazy. Nejmenovaný hráč se podle klubu už zcela zotavil.

NHL je přerušená od 12. března, do konce základní části v té době zbývaly zhruba tři týdny. Nyní jsou v karanténě všichni hráči NHL zatím do 6. dubna. Ve Spojených státech amerických počet nakažených koronavirem už přesáhl 100.000 a jsou nejvíce zasaženou zemí na světě.

Další zprávy