Brad Mehldau a Gregory Porter míří do Brna na Jazzfest

Kultura ČTK Kultura, ČTK
7. 11. 2013 14:04
Jazzfest se odehraje na jaře jako jednotlivé koncerty.
Video:

Brno - Brad Mehldau, jeden z nejvlivnějších jazzových pianistů střední generace či žádaný vokalista Gregoryho Portera budou hvězdami třináctého ročníku mezinárodního festivalu Jazzfest přivede příští rok v Brně.

Pořadatelé také plánují část akcí přesunout do nově budovaného klubu Sonocentrum v ulici Veveří. "Jazzfest se koná na jaře, časově je letos rozvolněný. Umožňuje tak vystoupení více světových špiček," řekl umělecký ředitel akce Vilém Spilka.

"Jak Porter, tak Mehldau jdou umělci, které máme dlouhodobě v hledáčku a pouze jsme čekali na programovou shodu. Hvězdy z USA jsou opět pilířem našeho programu, ale nezapomeneme ani na domácí špičky a nejlepší jazzmany ze zbytku světa," uvedl Spilka.

Mehldau vystoupí společně se svým triem 6. března v Janáčkově divadle, Porter 25. května v Sonocentru. Porter začal s jazzem podle Spilky až ve svých 40 letech a patří k nejlepším současným hudebníkům tohoto žánru.

V Brně se nyní buduje klub Sonocentrum, který bude podle Spilky pro jazzové akce velmi vhodný. Vzniká v ulici Veveří, má tvar vejce a je architektonicky zajímavý. Uvnitř bude místo pro více než 2200 lidí či lávka na pozorování vystoupení seshora.

"Je to hodně luxusní klub, unikátní prostor, co se týče architektury i provozovatele. Zároveň je to otevřený prostor, který není svázaný například jako divadlo," uvedl Spilka. Klub by měl být hotový v březnu. Jazzfest se každý rok koná také v divadlech, klubech či například v hale Vodova.

Vstupenky na jednotlivá vystoupení Jazzfestu jdou do prodeje od pátku 8. listopadu.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Italští poslanci vyslovili důvěru vládě premiéra Conteho. Kabinet v úterý požádá o důvěru také druhou komoru Senát, kde ale nemá zaručenou většinu

Zdroj: ČTK
Další zprávy