Kuchařka z Družby: Policii nechápu, někteří lidé mohli žít

Domácí Domácí
27. 2. 2015 22:45
Přímá svědkyně střelby v restauraci zachránila šest lidí. Nechápe ústup policie a opožděný zásah. Je přesvědčená, že obětí nemuselo být tolik.
Foto: Vojtěch Marek

Uherský Brod - V pátek promluvila přímá svědkyně střelby v restauraci Družba, místní kuchařka. Nechápe chování policistů. Je přesvědčená, že někteří lidé, kteří střílení nakonec nepřežili, mohli žít, svěřila se v obsáhlém rozhovoru pro Krimi zprávy TV Prima.

Masakr se odehrával před jejíma očima. Díky tomu, že otevřela východ z kuchyně, zachránila šest štamgastů od jednoho stolu."Sedělo jich tam sedm, ale ten jeden to nepřežil," líčí.

S kolegyní zůstaly v šoku v kuchyni, podařilo se jím uprchnout díky vedoucímu podniku, jenž se pro ně vrátil. Venku říkali policistům, že jsou vevnitř ranění a že potřebují pomoc.

Štamgasti rovněž upozorňovali zasahující muže na druhý vchod do podniku. Jenže oni přesto vešli tím hlavním, střelci přímo do rány. Vzápětí se dali na ústup.

Kuchařka rovněž vypráví, že se střelba ozývala i po odchodu této hlídky. "Vzhledem k těm dvěma vchodům mohla policie muže obklíčit, odlákat jeho pozornost a střelit ho. Jsem přesvědčená, že někteří lidé mohli žít," uvedla také v emotivním rozhovoru.

 

Právě se děje

Další zprávy