Kuchařka z Družby: Policii nechápu, někteří lidé mohli žít

Domácí Domácí
27. 2. 2015 22:45
Přímá svědkyně střelby v restauraci zachránila šest lidí. Nechápe ústup policie a opožděný zásah. Je přesvědčená, že obětí nemuselo být tolik.
Foto: Vojtěch Marek

Uherský Brod - V pátek promluvila přímá svědkyně střelby v restauraci Družba, místní kuchařka. Nechápe chování policistů. Je přesvědčená, že někteří lidé, kteří střílení nakonec nepřežili, mohli žít, svěřila se v obsáhlém rozhovoru pro Krimi zprávy TV Prima.

Masakr se odehrával před jejíma očima. Díky tomu, že otevřela východ z kuchyně, zachránila šest štamgastů od jednoho stolu."Sedělo jich tam sedm, ale ten jeden to nepřežil," líčí.

S kolegyní zůstaly v šoku v kuchyni, podařilo se jím uprchnout díky vedoucímu podniku, jenž se pro ně vrátil. Venku říkali policistům, že jsou vevnitř ranění a že potřebují pomoc.

Štamgasti rovněž upozorňovali zasahující muže na druhý vchod do podniku. Jenže oni přesto vešli tím hlavním, střelci přímo do rány. Vzápětí se dali na ústup.

Kuchařka rovněž vypráví, že se střelba ozývala i po odchodu této hlídky. "Vzhledem k těm dvěma vchodům mohla policie muže obklíčit, odlákat jeho pozornost a střelit ho. Jsem přesvědčená, že někteří lidé mohli žít," uvedla také v emotivním rozhovoru.

 

Právě se děje

před 6 hodinami

Tradiční novoroční oběd naplánovali Zeman s Babišem na 5. ledna

Na tradičním novoročním obědě se prezident Miloš Zeman s premiérem Andrejem Babišem sejdou v neděli 5. ledna. Ještě jednou se setkají do Vánoc. Ve středu spolu na pravidelné večeři ve středočeských Lánech probrali zahraniční politiku včetně prezidentova plánu jet na jaře do Moskvy na oslavy výročí konce druhé světové války.

"Pan prezident mne informoval, že chce navštěvovat kraje a že se chystá na oslavy v květnu do Moskvy, kde má být americký prezident a další prezidenti. Takže jsme nějak koordinovali zahraniční aktivity," uvedl Babiš po zhruba půldruhahodinové schůzce. S prezidentem hovořili také o aktuálních otázkách, jako jsou plány v jaderné energetice či schvalování rozpočtu na příští rok.

Zdroj: ČTK
před 7 hodinami

Na summitu NATO bude Česko zastupovat Zeman, chce navrhnout změny

Česko bude na summitu NATO v Londýně 3. a 4. prosince zastupovat pouze prezident Miloš Zeman. Premiér Andrej Babiš (ANO) se zúčastní projednávání rozpočtu ve sněmovně, dohodli se na tom při pravidelné večeři na zámku v Lánech. Předseda vlády po jednání novinářům řekl, že na Severoatlantickou alianci má s prezidentem stejný názor, naznačil, že by se její pravidla měla po sedmdesáti letech změnit. Mluvit o tom chce na Evropské radě.

"Je to důležitá aliance, ale je potřeba aby si evropské členské státy víceméně řekly, že možná nastal čas celkově mluvit o té smlouvě, která byla podepsána před sedmdesáti lety," uvedl Babiš.

Zdroj: ČTK
Další zprávy