Kubišová vyhrála, spor zpěvaček míří k Ústavnímu soudu

ČTK ČTK
6. 5. 2013 13:22
Marta Kubišová nemusí platit 1,38 milionu za zrušené turné, rozhodl soud
Marta Kubišová.
Marta Kubišová. | Foto: Vilem Fischl

Brno - Zpěvačka Marta Kubišová nemusí platit Agentuře MM Praha 1,38 milionu korun kvůli zrušenému turné tria Golden Kids.

Nejvyšší soud (NS) neveřejně odmítl dovolání agentury, která zastupuje zpěvačku Helenu Vondráčkovou.

Jednatelem agentury je manžel a manažer Vondráčkové Martin Michal. Spor se zřejmě přenese k Ústavnímu soudu. Michal naopak uspěl ve sporu s herečkou Kateřinou Brožovou, jíž se nemusí omlouvat za sporný výrok. V tomto případě NS odmítl dovolání Brožové.

Ve sporu s Kubišovou agentura chtěla, aby NS zrušil pravomocný rozsudek z roku 2010 a nařídil nové projednání případu u Městského soudu v Praze. Podle agentury Kubišová neoprávněně ustoupila od ústní dohody, a způsobila tím protistraně škodu. Pražské soudy ale dospěly k závěru, že k právoplatnému uzavření písemné ani ústní smlouvy nikdy nedošlo. Nejvyšší soud jejich stanovisko potvrdil jako správné.

"Podáme ústavní stížnost," řekl v pondělí Michal. Dostal prý k tomu pokyn od majitelů agentury. Vondráčková s Michalem ji před časem prodali do Spojených států, aby mohli v budoucnu vést arbitráž s Českem. Jsou přesvědčeni o tom, že je česká justice i policie poškodily ve sporech s vydavateli bulváru.

Turné Golden Kids se mělo uskutečnit v roce 2008 ke 40. výročí tria. Zpěváci se nakonec nedohodli na podmínkách. Podle Kubišové byla příprava chaotická. Odpovědnost za zrušení turné odmítala.

Spor zpěvaček vyvolal značný mediální zájem poté, co se na stranu Kubišové postavila řada osobností kulturního i veřejného života. Podle Michala spolu nyní Vondráčková s Kubišovou nekomunikují, žádná další spolupráce prý nepřipadá v úvahu.

Brožová chtěla od Michala omluvu za nelichotivý výrok. Když Michal v rozhlasovém rozhovoru srovnával interpretační kvality Brožové s Vondráčkovou, použil příměr o trabantu a mercedesu. Původně mu justice uložila povinnost omluvy, po loňském zásahu Ústavního soudu se ale verdikt změnil. Nyní Nejvyšší soud definitivně rozhodl, že se Michal omlouvat nemusí. "Jinak to dopadnout nemohlo, jsem rád, že tento případ definitivně končí," uvedl Michal.

 

Právě se děje

před 19 minutami

OSN musí pohnat Čínu k odpovědnosti kvůli koronaviru, řekl Trump ve svém virtuálním projevu k valnému shromáždění

Organizace spojených národů musí pohnat Čínu k odpovědnosti za její přístup k pandemii onemocnění covid-19, řekl ve svém virtuálním projevu k Valnému shromáždění OSN americký prezident Donald Trump. Koronavirus ve svém projevu jako obvykle označil za čínský virus.

"Čínská vláda a Světová zdravotnická organizace, kterou Čína prakticky ovládá, chybně prohlašovaly, že není důkaz o přenosu z jednoho člověka na druhého," řekl Trump. "Později chybně tvrdily, že lidé bez symptomů nemoc nepřenášejí," uvedl také.

Onemocnění covid-19 se objevilo koncem minulého roku ve středočínské provincii Chu-pej, odkud se během následujících měsíců rozšířilo do celého světa. Koronavirem se podle statistik americké Univerzity Johnse Hopkinse nakazilo 31,36 milionu lidí, asi 965.640 z nich zemřelo.

Zdroj: ČTK
Další zprávy