Plagiáty odborných textů i neoprávněné užívání titulů. Kritice čelil Gross, Bárta i Chovanec

ČTK ČTK, Karolína Oškerová, Michaela Dvořáková
18. 7. 2018 11:47
Po Taťáně Malé skončil ve vládě Andreje Babiše kvůli problémům se svou bakalářskou prací i Petr Krčál. V úterý rezignoval na post ministra práce a sociálních věcí poté, co server Seznam Zprávy vydal informaci, že se části textu jeho bakalářské práce shodují s dřívější prací jiného autora. Podobné kritice čelilo v minulosti hned několik vysoce postavených politiků, například Stanislav Gross či Vít Bárta. Ve většině případů se akademických přešlapů dopustili v bakalářských či diplomových pracích. Někteří však šli ještě dále a užívali vysokoškolské tituly, na které neměli nárok.
Stanislav Křeček.
Stanislav Křeček. | Foto: Ministerstvo pro místní rozvoj

Stanislav Křeček

Nařčení z neoprávněného užívání vysokoškolského titulu čelil i současný zástupce veřejného ochránce práv. V roce 1998 média zjistila, že nesložil rigorózní zkoušku z práv, ačkoliv několik let užíval titul JUDr. Tehdejšího poslance Křečka za ČSSD vyzval stranický poslanecký klub, aby ze svého činu vyvodil důsledky. Stanislav Křeček se mandátu nevzdal, v Poslanecké sněmovně byl až do roku 2013. Doktorský titul si dodělal v roce 2005 na Právnické fakultě Univerzity Karlovy, dnes jej tedy užívá oprávněně.

 

Právě se děje

před 37 minutami

Ázerbájdžán převzal od Arménie další oblast na Karabachu

Ázerbájdžán převzal od Arménie kelbadžarský okres, druhý ze tří trojice regionů, k jejichž předání Baku se Jerevan zavázal v dohodě o ukončení bojů v Náhorním Karabachu. Uvedla to agentura AFP s odvoláním na ázerbájdžánské ministerstvo obrany.

Ázerbájdžánská armáda vstoupila do kelbadžarského okresu v noci na středu středoevropského času, kdy na místě bylo již po půlnoci. Stalo se tak poté, co ženisté vyčistili horské silnice na trase vojsk od min.

K předání okresu mělo podle dohody původně dojít už 15. listopadu, Baku však termín prodloužilo o deset dní s odvoláním na humanitární důvody. Uvedené tři okresy obklopují samotný Karabach.

Zdroj: ČTK
Další zprávy