Redaktor Aktuálně.cz Lukáš Prchal dostal cenu pro mladé novináře. Psal o Bradym i dezinformacích

Domácí Domácí
18. 5. 2017 9:50
Redaktor Aktuálně.cz Lukáš Prchal dostal Novinářskou křepelku Českého literárního fondu, která je určená mladým autorům do 33 let. Cenu si ve čtvrtek převezme v Havlíčkově Brodě - rodišti zakladatele české žurnalistiky Karla Havlíčka Borovského. Kromě ocenění obdrží také symbolickou peněžní odměnu ve výši 3333 korun. Kromě Prchala bude oceněn i Lukáš Senft z Deníku Referendum, Novinářskou cenu za rok 2016 spojenou s padesátitisícovou odměnou dostane Kateřina Šafaříková z týdeníku Respekt. Projděte si 11 nejzajímavějších článků, které Lukáš Prchal publikoval na Aktuálně.cz.
Foto: Jakub Plíhal

Hrad neudělí vyznamenání Hermanovu strýci, který přežil Osvětim a Terezín. Ze seznamu ho vyškrtl

Aktuálně.cz jako první informovalo o tom, že strýc ministra kultury Jiří Brady neobdrží od prezidenta Miloše Zemana během slavnostního večera 28. října státní vyznamenání, ačkoliv ho původně dostat měl. Dcera Jiřího Bradyho Lara od začátku předpokládala, že "vyškrtnutí" může souviset se schůzkou Bradyho synovce Hermana s dalajlámou.

 

Právě se děje

před 8 hodinami

Pekhartův gól rozhodl o výhře fotbalistů Legie v Poznani

Český útočník Tomáš Pekhart skóroval v prvním kole polské ligy po koronavirové pauze a zařídil fotbalistům Legie Varšava výhru 1:0 v Poznani. Vedoucí celek tabulky díky jeho gólu ze 17. minuty udržel osmibodový náskok před gliwickými obhájci titulu.

Bývalý reprezentant Pekhart se v Ekstraklase trefil po únorovém přestupu z Las Palmas podruhé. Čtyři dny po 31. narozeninách snadno doklepl do opuštěné branky míč, který se k němu snesl po nedorozumění domácího gólmana se spoluhráči.

Zdroj: ČTK
Další zprávy