Redaktor Aktuálně.cz Lukáš Prchal dostal cenu pro mladé novináře. Psal o Bradym i dezinformacích

Domácí Domácí
18. 5. 2017 9:50
Redaktor Aktuálně.cz Lukáš Prchal dostal Novinářskou křepelku Českého literárního fondu, která je určená mladým autorům do 33 let. Cenu si ve čtvrtek převezme v Havlíčkově Brodě - rodišti zakladatele české žurnalistiky Karla Havlíčka Borovského. Kromě ocenění obdrží také symbolickou peněžní odměnu ve výši 3333 korun. Kromě Prchala bude oceněn i Lukáš Senft z Deníku Referendum, Novinářskou cenu za rok 2016 spojenou s padesátitisícovou odměnou dostane Kateřina Šafaříková z týdeníku Respekt. Projděte si 11 nejzajímavějších článků, které Lukáš Prchal publikoval na Aktuálně.cz.
Foto: Jakub Plíhal

Hrad neudělí vyznamenání Hermanovu strýci, který přežil Osvětim a Terezín. Ze seznamu ho vyškrtl

Aktuálně.cz jako první informovalo o tom, že strýc ministra kultury Jiří Brady neobdrží od prezidenta Miloše Zemana během slavnostního večera 28. října státní vyznamenání, ačkoliv ho původně dostat měl. Dcera Jiřího Bradyho Lara od začátku předpokládala, že "vyškrtnutí" může souviset se schůzkou Bradyho synovce Hermana s dalajlámou.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Benátky pokutují neuctivé turisty, Češi se ve městě proháněli na kole

Italské Benátky se potýkají s neotesanými turisty, kteří porušují takzvané "urbánní dekorum", tedy pravidla slušného chování v historickém městě. 

Francouzský turista si vysloužil pokutu ve výši 150 eur (zhruba 3835 korun) za to, že na hlavním benátském kanále provozoval takzvaný paddleboarding, tedy jízdu na prkně vestoje s pádlem. Uvedla to dnes místní policie, která se zaměřuje i na dodržování pravidel slušného chování ve městě na laguně a provedla zátah proti "neuctivým" návštěvníkům. Ti se do starobylých Benátek opět vrací ve větším množství po posledním proticovidovém lockdownu.

Policie zmínila i další příklady pokleslého chování turistů, včetně případu dvou Čechů, kteří dostali pokutu ve výši 100 eur každý. Jeden z nich se projížděl po náměstíčku Campiello Selvatico na kole, druhý se proháněl před historickým palácem Palazzo Cavalli na elektrickém skútru.

Dvě Němky podle policie musely zaplatit pokutu v úhrnné výši 250 eur za to, že se slunily v bikinách u kostela San Stae, což policie označila za další příklad "degradace" města. Tři turisté z Bangladéše pak dostali každý pokutu 50 eur za to, že po historickém mostě Ponte della Costituzione hrkali s cestovními kufry na kolečkách.

Další zprávy