Obrazem: Kreml v Bubenči. Podívejte se, co všechno Rusko v pražské čtvrti vlastní

Obrazem: Kreml v Bubenči. Podívejte se, co všechno Rusko v pražské čtvrti vlastní
Město Bubeneč. Od roku 1922 součást Prahy.
Vilová čtvrť na dohled Pražského hradu.
V roce 1945 ji prezident Beneš daroval Sovětskému svazu. (Menší Petschkovu vilu si koupily Spojené státy za 1,5 milionu dolarů, bydlí tam americký velvyslanec.)
Zřejmě není větší pražská vilka, než je tato. Ruská federace ji už využívá jen pro reprezentační účely.
Foto: Ludvík Hradilek
Ludvík Hradilek Ludvík Hradilek
Aktualizováno 19. 4. 2021 12:12
Osmadvacet nemovitostí vlastní Ruská federace v pražské diplomatické čtvrti Bubeneč. Luxusní vily i obludné paneláky. Nafotili jsme je do reportáže, kterou jsme vydali před třemi lety. Podle aktuálních záznamů se však vlastnictví žádné budovy nezměnilo. Podívejte se, co všechno vlastní Moskva v pražském Bubenči na dohled Hradu.

Ruská ambasáda sídlí v jedné z největších pražských vil v pražském Bubenči. V této diplomatické čtvrti má svá velvyslanectví pětadvacet států, v dalších dvaceti vilách mají ambasadoři své rezidence. Ruská federace tu vlastní nejen ambasádu a konzulát, ale i školu, obchodní zastoupení, kostel, bytovky - celkem osmadvacet nemovitostí. Před třemi roky je zmapoval je server Hlídací pes a jak jsme aktuálně ověřili, vlastnictví budov se nezměnilo. Jak taková pražská Moskva vypadá, se podívejte v galerii.

 

Právě se děje

před 20 minutami

V Praze bude sídlit středoevropský projekt na výzkum dezinformací

V Praze bude sídlit středoevropský projekt, který se zaměřuje na výzkum dezinformací. Vybrala ho Evropská komise a bude jedním z osmi stejně orientovaných středisek v Evropské unii, sdělila mluvčí Českého vysokého učení technického (ČVUT) Andrea Vondráková. Odborníci z ČVUT a Univerzity Karlovy podle ní program povedou.

Středisko bude součástí evropského projektu, který bojuje s dezinformacemi. Regionální centra mají hledat způsoby odhalování a šíření dezinformací, jejich vliv na populaci a vytvářet metodiku i pro veřejné instituce. Chtějí k tomu spojit společensko-vědní a technický výzkum. Cílem je například zjišťování zkreslených informací pomocí umělé inteligence či posilování digitální a mediální gramotnosti.

Zdroj: ČTK
před 57 minutami

USA vyšlou na Blízký východ diplomata, má utišit spory Izraele a Palestiny

Spojené státy vyšlou na Blízký východ vysoce postaveného diplomata ve snaze utišit eskalující násilí mezi Izraelem a Palestinci. Podle médií to dnes oznámil ministr zahraničí USA Antony Blinken, který zároveň označil za "trýznivé" záběry, jež v posledních dnech přichází z regionu. Americký ministr obrany Lloyd Austin dnes podle vyjádření Pentagonu hovořil se svým izraelským protějškem a potvrdil mu, že USA Izrael nadále jednoznačně podporují.

"Obrázky, které k nám přes noc dorazily, jsou trýznivé. A ztráta jediného civilního života je tragédií. Požádal jsem zástupce náměstka ministra zahraničí Hadyho Amra, aby ihned odjel do regionu a setkal se s Izraelci a Palestinci (…) a jménem mým a prezidenta Joea Bidena na ně naléhal, aby zmírnili násilnosti," řekl Blinken.

Zdroj: ČTK
Další zprávy