Obrazem: Kreml v Bubenči. Podívejte se, co všechno Rusko v pražské čtvrti vlastní

Obrazem: Kreml v Bubenči. Podívejte se, co všechno Rusko v pražské čtvrti vlastní
Město Bubeneč. Od roku 1922 součást Prahy.
Vilová čtvrť na dohled Pražského hradu.
V roce 1945 ji prezident Beneš daroval Sovětskému svazu. (Menší Petschkovu vilu si koupily Spojené státy za 1,5 milionu dolarů, bydlí tam americký velvyslanec.)
Zřejmě není větší pražská vilka, než je tato. Ruská federace ji už využívá jen pro reprezentační účely.
Foto: Ludvík Hradilek
Ludvík Hradilek Ludvík Hradilek
9. 4. 2018 13:48
Osmadvacet nemovitostí vlastní Ruská federace v pražské diplomatické čtvrti Bubeneč. Luxusní vily i obludné paneláky.

Ruská ambasáda sídlí v jedné z největších pražských vil v pražském Bubenči. V této diplomatické čtvrti má svá velvyslanectví pětadvacet států, v dalších dvaceti vilách mají ambasadoři své rezidence. Ruská federace tu vlastní nejen ambasádu a konzulát, ale i školu, obchodní zastoupení, kostel, bytovky - celkem osmadvacet nemovitostí. Zmapoval je server Hlídací pes. Jak taková pražská Moskva vypadá, se podívejte v galerii.

 

Právě se děje

před 9 minutami

Předpovědi v Austrálii varují před silnými bouřkami a záplavami

Východ Austrálie nyní místo ohně ohrožuje voda. Předpověď počasí pro australský stát Victoria zasažený v posledních měsících rozsáhlými požáry varuje před silnými bouřkami a případnými záplavami. Informuje o tom zpravodajský server BBC. Nedávné lijáky v místě sice část ohňů uhasily, na svědomí ale mají i výpadky energií a silniční uzávěry. Trpí také australský cestovní ruch. Požáry vypukly v září. Od té doby zničily tisíce domů, sežehly území o rozloze větší než má Česko a připravily o život 29 lidí a miliony zvířat. Vlhké počasí nyní pomáhá situaci zklidnit. Australská vláda znepokojená snížením zájmu turistů o návštěvu země navíc oznámila balíček opatření, který by měl turistický ruch oživit.

Zdroj: ČTK
před 59 minutami

Na pražském Chodově neznámí útočníci pobodali dvojici mladíků

Na pražském Chodově v sobotu večer dva neznámí útočníci pobodali dvojici mladíků. Zranění jsou v nemocnici. Kriminalisté zatím nestanovili, o jaký trestný čin šlo. Na webu pražské policie to uvedl mluvčí Jan Rybanský. Útočníci napadli mladíky kolem 22:00 v Hrudičkově ulici. "Způsobili jim bodná zranění v horní části těla. Napadení byli ihned po incidentu okamžitě odvezeni do nemocnice k ošetření," uvedl mluvčí. Právní kvalifikaci skutku vyšetřovatelé podle Rybanského zatím neurčili. "Bude se odvíjet také od závažnosti způsobených zranění," doplnil mluvčí. Další informace policie nechce poskytovat, aby nezmařila vyšetření případu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy