Soud zamítl snahu Krejčířové přepsat chátrající vilu jejího manžela na stát

Soud zamítl snahu Krejčířové přepsat chátrající vilu jejího manžela na stát
Tady bydlel zřejmě nejslavnější český uprchlík.
V objektu měl například i akvárium se žralokem.
Jeho součástí byla také squashová hala a vinný sklípek.
Zeď opevňující bývalou Krejčířovu vilu. Díry ve zdi jsou umomínkou na kamery.
Foto: Petr Kubín
Domácí Domácí
Aktualizováno 6. 6. 2021 21:44
Krajský soud v Praze zamítl žalobu, kterou se manželka odsouzeného Radovana Krejčíře snažila dosáhnout přepsání Krejčířovy vily v pražských Černošicích na stát. Uvedla to Česká televize. Krejčířova rodina tvrdí, že nemá prostředky na to, aby se o vilu starala. Podle Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových ale takový přepis není možný, protože je objekt součástí exekuce.

Krejčířova manželka se podle České televize (ČT) snažila už začátkem letošního roku přepsat vilu, která je v havarijním stavu, na stát. "Jedná se o majetek, který - když je tedy dotčen exekučním příkazem - není možné převést na jiného vlastníka," řekla televizi mluvčí ÚZSVM Michaela Tesařová. Katastrální úřad proto odmítl přepis vily na stát a advokáti Krejčířovy rodiny proti tomu podali žalobu, uvedla ČT.

Krejčíř uprchl v roce 2005 z Česka během policejní prohlídky právě z černošické vily. Od roku 2007 žije v Jihoafrické republice (JAR), kde je od listopadu 2013 ve vězení. Kromě trestu za únos a pokus o vraždu čelí v JAR i obvinění z několika pokusů o útěk a ze spiknutí s cílem, zavraždit policistu a právního konzultanta. V Česku pražský vrchní soud v roce 2018 Krejčířovi pravomocně potvrdil souhrnný trest 15 let vězení za pokus o vytunelování státního podniku Čepro a za řadu dalších činů. Česká republika usiluje od roku 2007 o vydání Krejčíře.

Vila má celkem 743 metrů čtverečních. Dalších 333 čtverečních metrů připadlo na klub. Jeho součástí byla také squashová hala a vinný sklípek. Krejčíř koupil dům v roce 1998. Během dalších dvou let dům zrekonstruoval a přestavěl na luxusní sídlo. V objektu měl například i akvárium se žralokem.

Od roku 2016 se uskutečnilo několik pokusů o vydražení černošické Krejčířovy vily. Poslední pokus o dražbu se konal loni v srpnu. Byl už sedmý v pořadí a do dražby s vyvolávací cenou 21,1 milionu korun, což byla polovina odhadní ceny, se opět nikdo nepřihlásil. Další pokus o dražbu soudní exekutor letos odložil z 2. února na 23. listopadu. Vila chátrá, navíc ji předloni v srpnu poškodil rozsáhlý požár.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Izraelská ochranka zastřelila na přechodu na Západním břehu ženu s nožem

Na přechodu na Západním břehu Jordánu byla v sobotu zastřelena mladá Palestinka, která zřejmě plánovala útok s nožem. Uvedla to agentura AP s odvoláním na prohlášení izraelské policie.

Podle policie 28letá žena dorazila na kontrolní stanoviště Kalandia severně od Jeruzaléma a s nožem v ruce se rozběhla ke strážcům. Ignorovala několik výzev k zastavení, ochranka ji proto zastřelila. Několik amatérských videí, která pořídili Palestinci na přechodu, ukazuje ženu ležící na zemi na izraelské straně přechodu. Podle izraelských médií byla žena údajně v minulosti už za útok nožem vězněna.

Zdroj: ČTK
Další zprávy