Cena Krejčířovy vily spadla o 27 milionů, stejně ji nikdo nekoupil. Už pošesté

Cena Krejčířovy vily spadla o 27 milionů, stejně ji nikdo nekoupil. Už pošesté
Někdejší vilu uprchlého odsouzeného podnikatele Radovana Krejčíře v Černošicích u Prahy zasáhl v noci na úterý 20. 8. rozsáhlý požár. Plameny zničily téměř celou střechu.
Někdejší vilu uprchlého odsouzeného podnikatele Radovana Krejčíře v Černošicích u Prahy zasáhl v noci na úterý 20. 8. rozsáhlý požár. Plameny zničily téměř celou střechu.
Foto: ČTK
Domácí Domácí
6. 8. 2020 14:57
Vila, z níž v roce 2005 uprchl Radovan Krejčíř přímo při domovní prohlídce, se ani na šestý pokus v dražbě neprodala. Během dvou hodin, kdy elektronická aukce probíhala, nikdo nepřihodil a to ani přes to, že cena byla z původních 48 milionů sražena na 21 milionů korun. Co bude s vilou dál se neví. Je ale nepravděpodobné, že by se exekuce - kterou je vila zatížena - v blízké době zastavila.

Hodnotu vily v Černošicích nedaleko Prahy znalci odhadli na 42 milionů korun. Přitom ještě předloni byla vyvolávací cena při jednom z pokusů o dražební prodej více než 48 milionů. Hodnotu domu během let srazili vandalové a nejvíce se na ní podepsal loňský požár. Policie událost vyšetřovala jako obecné ohrožení, nakonec ale případ odložila.

Vila má celkem 743 metrů čtverečních. Dalších 333 čtverečních metrů připadlo na klub. Jeho součástí byla také squashová hala a vinný sklípek. Krejčíř koupil dům v roce 1998. Během dalších dvou let dům zrekonstruoval a přestavěl na luxusní sídlo. V objektu měl například i akvárium se žralokem.

Co bude s vilou dál je nejasné. Nicméně server e15.cz informoval, že exekuce - kterou je vila zatížena - se může táhnout ještě dlouho. "Exekutoři neradi ukončují exekuce, pokud je potenciál, že ke zpeněžení dojde. Hlavní náklady na znalecký posudek již vznikly a další již nejsou tak zásadní," uvedl pro server advokát Roman Tomek z právní kanceláře Sedlakova Legal.  "Každopádně pokud má exekutor za to, že je exekuce bezúspěšná a bude i do budoucna, může řízení zastavit. Toto však na základě zkušeností neočekávám. Exekuce se mnohdy táhnou i přes deset let," poznamenal.

V roce 2005 Krejčíř z vily uprchl přímo během policejní domovní prohlídky. Od roku 2013 je ve vězení v Jihoafrické republice. Za pokus o vraždu, únos, mučení a obchod s drogami dostal 35 let. Česko, jež Krejčíře pravomocně odsoudilo na 15 let, dlouhodobě usiluje o jeho vydání. 

 

Právě se děje

před 38 minutami

Basketbalistky čeká na ME Francie, Rusko a Chorvatsko

České basketbalistky se na červnovém mistrovství Evropy utkají v základní skupině D ve Štrasburku s domácí Francií, Ruskem a Chorvatskem. Rozhodl o tom dnešní los ve Valencii, kde turnaj vyvrcholí. V případě úspěchu se tam svěřenkyně trenéra Štefana Svitka budou stěhovat na semifinále či zápasy o konečné umístění.

před 41 minutami

Praha poskytne šest bytů Bělorusům pronásledovaným režimem

Pražský magistrát poskytne šest bytů běloruským občanům, kteří se stali obětí represí režimu prezidenta Alexandra Lukašenka. Čtyři byty jsou určeny pro rodiny a dva byty pro jednotlivce. Nájemné bude 180 korun za metr čtvereční měsíčně. Vyplývá to z dokumentu, který v pondělí schválili pražští radní. Praha v minulosti podpořila opozici v Bělorusku například vyvěšením vlajky na magistrátu a nasvícením Petřínské rozhledny. O byty město požádal odbor azylové a migrační politiky ministerstva vnitra.

"Stojím za svobodným Běloruskem a demokratickými hodnotami a odsuzuji násilí proti tamním obyvatelům. Teď se navíc ze symbolické roviny posouváme ke konkrétním krokům," uvedl primátor Zdeněk Hřib (Piráti).

Ve většině případů se podle dokumentu jedná o rodiny v mladším produktivním věku. Stát běloruským občanům nabídne podporu sociálních pracovníků, tlumočníka nebo pomůže se zaplacením prvních nájmů a základním vybavením bytů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy