Krejčířova manželka je nevinná, rozhodl soud

mp
16. 7. 2008 17:20
Obžaloba vinila manželku uprchlého podnikatele z podílnictví

Praha - Žena Radovana Krejčíře nespáchala podle dnešního výroku Okresního soudu pro Prahu-západ žádný trestný čin. Obžaloba vinila uprchlou Kateřinu Krejčírovou z podílnictví.

Státní zástupkyně se snažila prokázat, že Krejčířová používala miliony svého manžela, přestože musela vědět, že pocházejí z nezákonné činnosti.

Tento předpoklad se ale obžalobě nepodařilo prokázat. Soudce Pavel Vosmanský upozornil na skutečnost, že podnikatel Krejčíř byl doposud pravomocně odsouzen pouze v jednom procesu - a to nikoliv za daňové úniky.

Kateřina Krejčířová použila 150 milionů od svého manžela na zakoupení, rekonstrukci a provoz vily v Černošicích u Prahy. Státní zástupkyně se proti verdiktu na místě odvolala.

Právě z černošické vily podnikatel v roce 2005 policii unikl. Manželka pak se synem odjela z republiky a s manželem pobývala na Seychelských ostrovech.

Krejčíř ze Seychel odjel do Jihoafrické republiky, odkud ho tamní soud před časem odmítl vydat do Česka.

V souvislostech:

 

Právě se děje

před 40 minutami

Indie nakoupí od Američanů zbraně za tři miliardy dolarů, oznámil Trump

Indie nakoupí od USA obranné prostředky za tři miliardy dolarů (69,6 miliardy korun). Po jednání s indickým premiérem Narédrou Módím to řekl v Dillí americký prezident Donald Trump, který končí svou návštěvu Indie. Cestu označil za "nezapomenutelnou a mimořádnou".

Na vystoupení před novináři Trump vyjmenoval úspěšné příklady americko-indické spolupráce. Patří k nim zbrojní dohoda, která předpokládá, že Indie nakoupí obranné systémy za tři miliardy dolarů. Mělo by jít o bezpilotní letouny, vrtulníky i raketové systémy. Prezident také řekl, že dal souhlas k vytvoření společné skupiny pro boj proti drogám.

Zdroj: ČTK
před 50 minutami

Tvůrci filmu Mission: Impossible 7 kvůli koronaviru přerušili natáčení v Itálii

Natáčení nejnovějšího dílu akční ságy Mission: Impossible s Tomem Cruisem bylo v Itálii přerušené kvůli nárůstu lidí nakažených koronavirem. Napsala to agentura AFP s odvoláním na oborový server The Wrap. Podle něj měl štáb tři týdny točit v Benátkách. "Kvůli přemíře opatrnosti, starosti o členy produkce a kvůli snaze benátských úřadů zamezit srocování davu měníme původní plán," potvrdil mluvčí společnosti Paramount, která snímek vyrábí. Podle ní herec Tom Cruise ještě do Benátek nedorazil a zbytek štábu se již bezpečně vrátil domů. Sedmý díl Mission: Impossible do českých kin přijde 22. července 2021.

Zdroj: AFP
Další zprávy