Krejčíř podvedl naši pojišťovnu o miliony, zní z JAR

Domácí ČTK Domácí, ČTK
2. 3. 2011 20:02
Uprchlý podnikatel údajně podvedl v Jihoafrické republice pojišťovací společnost

Johannesburg/Praha - Uprchlý český podnikatel Radovan Krejčíř čelí obvinění, že podvodem v Jihoafrické republice vymámil přibližně 11,6 milionu korun, když si nechal vyplatit pojistku za vážné onemocnění.

Agentuře Mediafax ve středu o případu řekl jihoafrický expolicista Paul O'Sullivan. Krejčíř obvinění popírá.

Na možný pojišťovací podvod pojišťovnu upozornila policie. O'Sullivan má informace z místopřísežného prohlášení Hermana Fourieho, pracovníka pojišťovny Liberty Group Holdings, která sídlí na johannesburském předměstí Braamfontein.

Podle tohoto prohlášení, které má agentura Mediafax k dispozici, Krejčíř uzavřel s pomocí konzultanta Petera Foukala 27. října 2007 životní pojistku na 12 a čtvrt milionů randů (31 milionů korun) a pojistku pro případ vážné nemoci na téměř pět milionů randů (12,4 milionu korun).

Pojistka začala platit 1. listopadu 2007.

Podle Fourieho obdržela 10. června 2010 společnost Liberty Group prostřednictvím Petera Foukala požadavek na vyplacení pojistky pro případ vážné nemoci. Pojišťovna požadavek uznala a 26. července 2010 Krejčířovi vyplatila 4 579 600 randů (11,6 milionu korun).

Na začátku února letošního roku ale za pracovníkem pojišťovny přišel plukovník Patrick Mbotho z elitní policejní jednotky Hawks a upozornil společnost na to, že možná o miliony randů přišla.

Podle jihoafrické policie mohlo dojít ze strany Krejčíře k podvodu, podnikatel měl prokázat svou nemoc na základě zfalšovaných laboratorních vzorků. Zatím není jasné, jakým způsobem je měl zfalšovat, ale výsledky testů údajně ukázaly, že Krejčíř je vážně nemocný.

Radovan Krejčíř ale ve středu agentuře Mediafax řekl, že O'Sullivanova tvrzení je třeba brát s rezervou. "Pan O'Sullivan je nemocný člověk," řekl. Krejčíř tvrdí, že u společnosti Liberty Group ani pojištěn nebyl. "O tom já nic nevím," dodal.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 35 minutami

Policisté u Uherského Hradiště evakuují několik stovek lidí kvůli možnému nálezu letecké pumy

Policisté v Kunovicích u Uherského Hradiště evakuují několik stovek lidí kvůli možnému nálezu letecké pumy v průmyslovém areálu. Policie o tom informovala na Twitteru. Na místo míří pyrotechnik. Podle dostupných informací se evakuace týká areálu letecké továrny na západním okraji města. Sídlí v něm několik firem.

Koncem září si nález nevybuchlé letecké pumy z druhé světové války vyžádal v Liberci evakuaci asi 5000 lidí. Trvala zhruba šest hodin. Pyrotechnici pumu zajistili a odvezli do bezpečného prostoru k likvidaci.

Zdroj: Domácí , ČTK
Další zprávy