Krejčíř podvedl naši pojišťovnu o miliony, zní z JAR

Domácí ČTK Domácí, ČTK
2. 3. 2011 20:02
Uprchlý podnikatel údajně podvedl v Jihoafrické republice pojišťovací společnost

Johannesburg/Praha - Uprchlý český podnikatel Radovan Krejčíř čelí obvinění, že podvodem v Jihoafrické republice vymámil přibližně 11,6 milionu korun, když si nechal vyplatit pojistku za vážné onemocnění.

Agentuře Mediafax ve středu o případu řekl jihoafrický expolicista Paul O'Sullivan. Krejčíř obvinění popírá.

Na možný pojišťovací podvod pojišťovnu upozornila policie. O'Sullivan má informace z místopřísežného prohlášení Hermana Fourieho, pracovníka pojišťovny Liberty Group Holdings, která sídlí na johannesburském předměstí Braamfontein.

Podle tohoto prohlášení, které má agentura Mediafax k dispozici, Krejčíř uzavřel s pomocí konzultanta Petera Foukala 27. října 2007 životní pojistku na 12 a čtvrt milionů randů (31 milionů korun) a pojistku pro případ vážné nemoci na téměř pět milionů randů (12,4 milionu korun).

Pojistka začala platit 1. listopadu 2007.

Podle Fourieho obdržela 10. června 2010 společnost Liberty Group prostřednictvím Petera Foukala požadavek na vyplacení pojistky pro případ vážné nemoci. Pojišťovna požadavek uznala a 26. července 2010 Krejčířovi vyplatila 4 579 600 randů (11,6 milionu korun).

Na začátku února letošního roku ale za pracovníkem pojišťovny přišel plukovník Patrick Mbotho z elitní policejní jednotky Hawks a upozornil společnost na to, že možná o miliony randů přišla.

Podle jihoafrické policie mohlo dojít ze strany Krejčíře k podvodu, podnikatel měl prokázat svou nemoc na základě zfalšovaných laboratorních vzorků. Zatím není jasné, jakým způsobem je měl zfalšovat, ale výsledky testů údajně ukázaly, že Krejčíř je vážně nemocný.

Radovan Krejčíř ale ve středu agentuře Mediafax řekl, že O'Sullivanova tvrzení je třeba brát s rezervou. "Pan O'Sullivan je nemocný člověk," řekl. Krejčíř tvrdí, že u společnosti Liberty Group ani pojištěn nebyl. "O tom já nic nevím," dodal.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

USA mají možná druhý případ koronaviru, Japonsko už jej potvrdilo

U texaského studenta, který navštívil čínské velkoměsto Wu-chan, je podezření na napadení novým koronavirem. Pokud se podezření potvrdí, půjde od druhý případ napadení virem způsobujícím zápal plic ve Spojených státech. Druhý potvrzený případ hlásí podle agentury Kjódó Japonsko.

Univerzitní student je v Texasu léčen s onemocněním dýchacích cest a je izolován doma. Zároveň jsou u něj prováděny testy na nově objevený koronavirus, který už v Číně zabil 18 lidí, z toho 17 ve Wu-chanu, který je ohniskem epidemie. První případ nákazy v USA byl oznámen ve středu ve státě Washington.

Japonské ministerstvo zdravotnictví mezitím potvrdilo druhý případ nákazy. Jde o čtyřicátníka, který v neděli do Japonska přicestoval z Wu-chanu. Nyní je muž hospitalizován.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 6 hodinami

Kvůli pádu muže do kolejiště večer nejelo metro na části linky B

Téměř čtyři hodiny nejezdilo ve čtvrtek večer metro mezi stanicemi Smíchovské nádraží a Florenc na lince B. Kolem 19:30 spadl ve stanici Anděl do kolejiště člověk, provoz se podařilo obnovit až necelou hodinu před půlnocí, vyplývá z informací na webu pražského dopravního podniku. Asi čtyřicetiletý muž srážku se soupravou metra nepřežil. Lidé v daném úseku museli na tramvaj, jít pěšky nebo využít jinou linku metra. Na místě zasahovali záchranáři, hasiči pražského dopravního podniku a policisté.

"Bohužel i přes rychlý zásah naší posádky utrpěl muž ve věku zhruba 40 let zranění neslučitelná se životem, na místě zemřel," řekla ČTK mluvčí pražské záchranné služby Jana Poštová.

Metro jezdilo bez omezení v úseku Zličín - Smíchovské nádraží a Florenc - Černý Most, v centrální části linky B byl provoz zastaven. Náhradní autobusy dopravce nezavedl, lidem doporučil využít tramvaje, hlavně linky 3 a 5, či přestup z tramvají na linku metra C.

Zdroj: ČTK
Další zprávy