Krejčíř podvedl naši pojišťovnu o miliony, zní z JAR

Domácí ČTK Domácí, ČTK
2. 3. 2011 20:02
Uprchlý podnikatel údajně podvedl v Jihoafrické republice pojišťovací společnost

Johannesburg/Praha - Uprchlý český podnikatel Radovan Krejčíř čelí obvinění, že podvodem v Jihoafrické republice vymámil přibližně 11,6 milionu korun, když si nechal vyplatit pojistku za vážné onemocnění.

Agentuře Mediafax ve středu o případu řekl jihoafrický expolicista Paul O'Sullivan. Krejčíř obvinění popírá.

Na možný pojišťovací podvod pojišťovnu upozornila policie. O'Sullivan má informace z místopřísežného prohlášení Hermana Fourieho, pracovníka pojišťovny Liberty Group Holdings, která sídlí na johannesburském předměstí Braamfontein.

Podle tohoto prohlášení, které má agentura Mediafax k dispozici, Krejčíř uzavřel s pomocí konzultanta Petera Foukala 27. října 2007 životní pojistku na 12 a čtvrt milionů randů (31 milionů korun) a pojistku pro případ vážné nemoci na téměř pět milionů randů (12,4 milionu korun).

Pojistka začala platit 1. listopadu 2007.

Podle Fourieho obdržela 10. června 2010 společnost Liberty Group prostřednictvím Petera Foukala požadavek na vyplacení pojistky pro případ vážné nemoci. Pojišťovna požadavek uznala a 26. července 2010 Krejčířovi vyplatila 4 579 600 randů (11,6 milionu korun).

Na začátku února letošního roku ale za pracovníkem pojišťovny přišel plukovník Patrick Mbotho z elitní policejní jednotky Hawks a upozornil společnost na to, že možná o miliony randů přišla.

Podle jihoafrické policie mohlo dojít ze strany Krejčíře k podvodu, podnikatel měl prokázat svou nemoc na základě zfalšovaných laboratorních vzorků. Zatím není jasné, jakým způsobem je měl zfalšovat, ale výsledky testů údajně ukázaly, že Krejčíř je vážně nemocný.

Radovan Krejčíř ale ve středu agentuře Mediafax řekl, že O'Sullivanova tvrzení je třeba brát s rezervou. "Pan O'Sullivan je nemocný člověk," řekl. Krejčíř tvrdí, že u společnosti Liberty Group ani pojištěn nebyl. "O tom já nic nevím," dodal.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Italští poslanci vyslovili důvěru vládě premiéra Conteho. Kabinet v úterý požádá o důvěru také druhou komoru Senát, kde ale nemá zaručenou většinu

Zdroj: ČTK
Další zprávy