Soud chce od vězeňské služby zdravotní posudek podnikatele Janouška

Domácí Domácí
Aktualizováno 15. 12. 2017 13:42
Brněnský krajský soud chce od vězeňské služby posudek zdravotního stavu odsouzeného podnikatele Romana Janouška. Janoušek byl v roce 2012 odsouzený za to, že autem porazil ženu.
Roman Janoušek.
Roman Janoušek. | Foto: Vojtěch Marek

Brno - Krajský soud v Brně požádal Generální ředitelství Vězeňské služby o posouzení zdravotního stavu odsouzeného lobbisty Romana Janouška. Lobbista se nevrátil do výkonu trestu, který měl přerušený ze zdravotních důvodů. Justice musí rozhodnout o jeho dalším osudu.

"Generální ředitelství nemá stanovenou lhůtu k dodání stanoviska," oznámila dnes novinářům mluvčí soudu Eva Sigmundová.

Janoušek navrhuje, aby mu soud odložil nástup do vězení, dokud nerozhodne o případném upuštění od zbytku trestu. Podle informací serveru iRozhlas.cz je Janoušek od loňska invalida.

Lobbista v roce 2012 podle pravomocného verdiktu úmyslně srazil autem ženu v Praze-Nuslích. Původně čelil obžalobě za pokus o vraždu, nakonec dostal 4,5 roku odnětí svobody za ublížení na zdraví a řízení pod vlivem návykové látky.

Do vězení nastoupil v listopadu 2014 a zůstal v něm do března 2016, poté měl trest opakovaně přerušený.

Krajský soud v Brně v listopadu zamítl Janouškovu další žádost o přerušení trestu. Zároveň ale uvedl, že zdravotní prognóza nepředpokládá zlepšení a Janoušek by měl situaci řešit žádostí o upuštění od zbytku trestu.

Janouškův advokát Lukáš Trojan koncem listopadu uvedl, že jeho klient je dlouhodobě v lékařské péči, "přičemž v poslední době se jedná o péči akutní."

 

Právě se děje

před 37 minutami

Útočník na severu Tuniska ubodal Francouze, pak zranil vojáka

Útočník na severu Tuniska zabil nožem francouzského občana, který byl v zemi na návštěvě u příbuzných, a zranil jednoho tuniského vojáka. S odkazem na ministerstvo vnitra o tom informovala tuniská agentura TAP. Osmadvacetiletý pachatel je na útěku, policie však zná jeho identitu. Motiv útoku je zatím nejasný. V posledních letech na bezpečnostní složky i zahraniční turisty v Tunisku často útočili islamističtí ozbrojenci, připomíná agentura Reuters.

Zdroj: ČTK
Další zprávy