Volby v obrazech: Vítězové i poražení. Řízky i tlačenky. A kam se hází chlebíčky?

Volby v obrazech: Vítězové i poražení. Řízky i tlačenky. A kam se hází chlebíčky?
Grémium Komunistické strany Čech a Moravy na tiskové konferenci po vyhlášení výsledků voleb do krajských zastupitelstev.
Na cateringu ve volebním štábu KSČM nešetřili. Chlebíčky, co stály na stole příliš dlouho, odnášel pán v bílém plášti rovnou do koše.
Komunistům nemohla pokazit radost ani drobná vada: Hackeři Anonymous se dostali na weby krajských buněk KSČM a vyvěsili na nich vzkaz voličům. "Volili jste nás? Pokud ano, jste jedni z mnoha omezených idiotů, kteří vůbec nesledují, kam naše země míří," stálo mimo jiné na stránkách.
Každé volby mají i subjekty, které najednou plní roli vítězů i poražených. Letos do takové kategorie spadá nové politické hnutí Středočeši 2012, v němž se setkala bývalá Rathova mluvčí (vlevo), současná Rathova žena (nepřišla) a starosta obce Hostivice Jaroslav Kratochvíl (úplně vpravo). Uskupení vyhrálo krajské volby v Rathově domovské Hostivici, do krajského zastupitelstva se mu ale dostat nepodařilo. Zástupci Středočechů 2012 sledovali výsledky v malostranské restauraci U zlatého preclíku.
Foto: Jan Langer
Vojtěch Marek Vojtěch Marek, Jan Langer, Jakub Novák
14. 10. 2012 15:52

Jasní vítězové, stejně zřejmí poražení i ti něco mezi. Fotoreportéři Aktuálně.cz po celý volební víkend mapovali důležité i méně důležité události související s hlasováním. Připomeňte si je v naší fotogalerii.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Do areálu amerického velvyslanectví v Bagdádu dopadly tři rakety

Do areálu amerického velvyslanectví v irácké metropoli Bagdádu dopadly tři rakety. Jedna z nich zasáhla jídelnu. Informovala o tom agentura AFP s odvoláním na bezpečnostní zdroj. O obětech či raněných se agentura nezmiňuje.

Podle AFP je to poprvé, co rakety zasáhly přímo americkou ambasádu nacházející se v opevněné a přísně střežené Zelené zóně, kde sídlí vláda a mnoho dalších zahraničních zastoupení.

před 5 hodinami

Samková si v druhém závodu v Kanadě polepšila na páté místo

Snowboardcrossařka Eva Samková skončila ve druhém závodu Světového poháru v kanadském zimním středisku Big White pátá a o místo vylepšila výsledek ze soboty. Vyhrála Australanka Belle Brockhoffová, která oplatila porážku Italce Michele Moioliové.

Mezi muži zvítězil v závodě, který se jel místo plánované soutěže družstev jako náhrada za zrušený SP v německém Feldbergu, Ital Lorenzo Sommariva. Jan Kubičík vypadl v prvním kole.

Úřadující mistryně světa a obhájkyně křišťálového glóbu Samková prošla z osmifinále i čtvrtfinále suverénně z prvního místa, semifinále se jí ale nepovedlo. V malém finále si tentokrát pozici v čele pohlídala.

Vedení v průběžném pořadí udržela Moioliová před Brockhoffovou, Samková je dál třetí. Další závody SP ve snowboardcrossu jsou na programu po zrušení Feldbergu až na začátku března v Sierra Nevadě, finále ve Veysonnaz se pojede v polovině března.

Další zprávy