Kožený z Baham píše Nejvyššímu soudu, odmítá 10 let

ČTK ČTK
27. 2. 2013 8:05
Trest mu český soud uložil za podvody při obchodech s cennými papíry
Viktor Kožený.
Viktor Kožený. | Foto: Repro The Bahama Journal

Praha - Bývalý prezident harvardských fondů Viktor Kožený a jeho kolega Boris Vostrý se kvůli trestům na deset a devět let vězení obrátí k Nejvyššímu soudu.

Vostrý dovolání sepsal tento týden, Kožený se ke stejnému kroku podle svého advokáta Martina Korbaře chystá.

Informuje o tom deník E15 a týdeník Euro. Tresty oběma mužům uložil loni v říjnu odvolací soud za podvody při obchodech s cennými papíry.

"Z rozsudku není zřejmé, co je na těch několika smlouvách, co jsem podepsal, vlastně nezákonné. Zdůvodnění je velmi nesrozumitelné. Čtu to pořád dokola a nedává mi to smysl," řekl deníku Vostrý.

Prý byla také porušena jeho ústavní práva. Po Nejvyšším soudu chce úplné zproštění obžaloby.

Oba muži, kteří jsou stíháni jako uprchlí, způsobili podle verdiktu Harvardskému průmyslovému holdingu (HPH) škodu přes deset miliard korun. Soud jim nařídil ji uhradit. Kožený má zaplatit zhruba 8,3 miliardy a úroky, Vostrý přes 2,2 miliardy a úroky.

 

Právě se děje

před 29 minutami

Pospíšil dál povede pražskou TOP 09, chce ji připravit na komunální volby

Bývalý ministr spravedlnosti a europoslanec Jiří Pospíšil obhájil vedení pražské organizace TOP 09. Získal podporu víc než tří čtvrtin z 97 hlasujících. Pospíšil řekl, že si váží silné podpory, která znamená, že TOP 09 je v hlavním městě jednotná, což v minulosti nebylo.

Za prioritu pro další mandát považuje Pospíšil přípravu na komunální volby v příštím roce. "Začne hned po volbách sněmovních," řekl. Bude podle něj třeba připravit program, ale i případná jednání o koalici.

V čele pražské organizace TOP 09 stojí Pospíšil dva roky. "Podařilo se nám uspět v senátních volbách a dle mého i zlepšit spolupráci magistrátu s městskými částmi, kde má TOP 09 silné zastoupení. Cíle, se kterými jsem před dvěma lety kandidoval, byly, myslím, naplněny," uvedl.

Zdroj: ČTK
Další zprávy