Kóta 718 opět v rukou české armády. Boje však pokračují

Kóta 718 opět v rukou české armády. Boje však pokračují
Vrchol brdského kopce je aktivistů prostý, plně pod kontrolou české armády
Všechny přístupové cesty střeženy, jak řekl mluvčí vojenské policie Jan Čermák "Prostor budeme střežit všemi prostředky"
Kolem vrcholu kopce roste plot z ostnatého drátu. Po dokončení bude dva metry vysoký a několik kilometrů dlouhý.
Uprostřed exkurze se před kamerami z křoví vynoří Jan Piňos. Šest týdnů se svými druhy okupoval kótu 718 a včera z ní byl násilím odvlečen. Deklamuje prohlášení o svobodném státě Peeceland a vyzývá policii k opuštění jeho svrchovaného území
Foto: Ludvík Hradilek
10. 6. 2008 16:50

Po včerejší bitvě o kótu 718, vršku v Brdech, kde má stát americký radar, pozvala česká armáda novináře na obhlídku znova dobytého území. Během exkurze však před kamery pronikl včera vypovězený aktivista Greenpeace a než byl zpacifikován, agitoval proti americké přítomnosti v Česku.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Aktualizováno před 7 hodinami

Útočník v bruselském metru pobodal tři lidi, policisté podezřelého zadrželi

Útočník v pondělí večer na stanici bruselského metra Schuman poblíž sídel institucí Evropské unie pobodal tři lidi. Jeden zraněný je ve vážném stavu, uvedla policie. Policie podezřelého zadržela, na místě zasahují dvě sanitky. Metro je mimo provoz, píše belgický list La Libre. Podle agentury AFP měl zadržený v minulosti psychické obtíže.

Několik svědků uvedlo, že muž ozbrojený nožem se pohyboval ve vlaku metra jedoucím směrem do centra. "Lidé utíkali všema směry, hodně se křičelo," uvedl jeden ze svědků a dodal, že útočník napadl ženu, která se chystala vystoupit. Na sociálních sítích se objevili záběry, na nichž je vidět několik policistů v neprůstřelných vestách, kteří obklíčili mladého muže v džínách a tričku. Ten si po výzvě lehl na zem a dal ruce za hlavu.

První informace hovořily o jednom raněném, policie později uvedla, že zranění jsou tři, z toho jeden vážně. Podle svědků útočník kromě ženy s kočárkem napadl také malého chlapce, píše La Libre. Útok se odehrál kolem 18. hodiny na stanici Schuman, desítky metrů od sídel Evropské rady a Evropské komise. Podle AFP do stanice metra bezprostředně po napadení přiběhlo několik policistů v civilu.

První poznatky z vyšetřování nenaznačují, že by se mohlo jednat o teroristický čin, uvedla belgická veřejnoprávní stanice RTBF s odkazem na bruselskou prokuraturu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy