Korunní svědek proti Krejčířovi se otrávil v cele

Markéta Chaloupská
18. 2. 2010 18:01
Vedení českobudějovické věznice vyšetřuje, jak k události došlo

Praha - Vedení českobudějovické věznice vyšetřuje, jak došlo k tomu, že se v tamní vazební věznici přiotrávil korunní svědek proti uprchlému milionářovi Radovanu Krejčířovi, libanonský podnikatel Tarek Bechara.

Minulý týden Bechara podle jeho advokáta spolykal hrst prášků a musel být převezen do pankrácké vězeňské nemocnice v Praze.

"Probíhá šetření těchto událostí," řekla k tomu bez bližších podrobností mluvčí českobudějovické vazební věznice Václava Káplová.

Není to poprvé, co se Becharovi povedlo do vězení "propašovat" léky, kterých si pak vzal tolik, že musel být odvezen od nemocnice. Už v roce 2007 se prášky přiotrávil ve vazební věznici v Trenčíně na Slovensku.

A jak se mu to povedlo? Jeho advokát Martin Klimo má jasno. "Dal mu je vězeňský lékař." Že by je Becharovi donesl on sám, Klimo důrazně odmítl.

Mluvčí věznice nic komentovat nechtěla.

V obecné rovině pouze sdělila, že medikamenty musí schválit vězeňský lékař.

Podle informací Aktuálně.cz by už měl být Bechara v pořádku a v nejbližších dnech by měl být převezen do Brna na vězeňskou psychiatrii.

Milionář na útěku

Tarek Bechara byl loni nepravomocně odsouzen krajským soudem na šest let za mříže za podvody s celkovou škodou 236,7 milionu korun. Do vězení se prakticky dostal "svou chybou".

Na konci ledna, konkrétně 29. 1., přišel zcela dobrovolně na žádost soudkyně Soni Fišerové k budějovickému okresnímu soudu. ta mu přetím slíbila, že když se dostaví, tak ho vyslechne a zruší mezinárodní i evropský zatykač, který dříve vydala.

Toho ale využil soudce českobudějovického krajského soudu Pavel Šilhavecký a narychlo vydal nový zatykač. Konkrétně kvůli rozsáhlým podvodům, za které ho poslal v polovině loňského prosince na šest let za mříže.

Advokát Martin Klimo podal proti usnesení o vzetí do vazby stížnost a na soudce Šilhaveckého pak námitku podjatosti.

Unesl Krejčířova otce?

Tarek Bechara je v hledáčku policie dlouhodobě.

Čeští detektivové se o Bechara zajímali například kvůli únosu Lamberta Krejčíře, otce uprchlého milionáře Radovana Krejčíře. Podle kriminalistů patřil do skupiny lidí, která únos zorganizovala. Bechara jim prý dodával přesné informace o pohybu Krejčíře staršího, protože v té době ještě pracoval pro jeho syna.

Mimochodem: Lambertovo tělo nebylo dosud nalezeno, i když Krejčíř v květnu oznámil, že zná místo, kde se únosci jeho otce zbavili.

Radovan Krejčír v současnosti pobývá v jihoafrickém Johannesburgu.

Já tobě, ty mně

Bechara svědčil i v případu únosu podnikatele Jakuba Konečného, ze kterého byl zase viněn Krejčíř.

Z jeho výpovědi před soudem vyplynulo, že Krejčíř nechal Konečného unést v roce 2002. Před trestním senátem Bechara uvedl, že za spory mezi Konečným a Krejčířem stály peníze.

Radovan Krejčíř
Radovan Krejčíř | Foto: Aktuálně

Konečný si podle něho od Krejčíře půjčil v roce 2001 nemalou částku, která se nakonec vyšplaha i s úroky na skoro 35,5 milionů korun. K navrácení peněz se ale neměl, a proto jej prý Krejčíř nechal unést, aby ho "poučil".

Soudy za to uprchlíka odsoudily, nedávno ho ale Nejvyšší soud osvobodil.

Bechara je také důležitým svědkem proti Krejčířovi v kauze společnosti Technology Leasing, kterou podle obžaloby milionář vytuneloval. V příštích měsících případ bude projednávat pražský městský soud.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Seemanová překonala český rekord i na kraulové čtyřstovce

Plavkyně Barbora Seemanová překonala v Taškentu další český rekord. Po čtvrteční kraulové dvoustovce posunula nejlepší čas i na dvojnásobné trati. Časem 4:08,89 vylepšila svůj předchozí rekordní zápis z loňského mistrovství světa v Kwangdžu o 84 setin sekundy.

"Čtyřstovka se mi stejně jako včera dvoustovka jela skvěle. Cítila jsem silný záběr, což je pro mě hodně důležité. I když je to čtyřstovka, která vždycky bolí, tak jsem se snažila ke konci do toho ještě kopnout, ale abych nevytuhla, což se ale pochopitelně trochu stalo," popsala rekordní závod dvacetiletá Seemanová v tiskové zprávě.

"Opět skvělý výsledek, vylepšený osobní rekord, český rekord, no prostě paráda. Stále ale cílíme na olympijský A-limit, který Báře stále uniká. Na druhou stranu se zlepšuje a uvidíme, co se stane na jaře," uvedla trenérka Petra Škábová.

Na vynikající časy z International Swimming League v Budapešti navázala v Taškentu Simona Kubová. Po náročném programu posledních týdnů dokázala na 100 metrů znak zaplavat čas 1:00,03 a zopakovat olympijský A-limit. Ten už má splněný od loňského jara.

Zdroj: ČTK
Další zprávy