reklama
 
 

Konvička končí s Blokem proti islámu. Zakládá českou verzi AfD a chce jít do voleb

2. 5. 2016 8:07
Hnutí Blok proti islámu končí. Jeho zakladatel a lídr Martin Konvička chce založit novou stranu a jít do voleb s podobnou strategií, jakou má populistická, krajně pravicová stana Alternativa pro Německo (AfD). Dokonce i název nové strany by měl být podobný - Alternativa pro Česko (ApČ), píše MF Dnes. Novou stranu Konvička zakládá po problémech a sporech s parlamentní stranou Úsvit - Národní koalice, se kterou ukončil spolupráci.

Praha - Lídr hnutí Blok proti islámu Martin Konvička si chce založit novou stranu. Krajně pravicová, populistická strana by se měla o hlasy voličů ucházet již v nadcházejících volbách.

Novou stranu Konvička zakládá poté, co ukončil spolupráci s parlamentní stranou Úsvit - Národní koalice.

"Cílem této občansky liberální platformy bude dát tuhle zemi do pořádku. Blok proti islámu je zájmový spolek, který chtěl kandidovat na kandidátce Úsvitu. Ten nyní nahradí právě nová strana," řekl MF Dnes Konvička.

Podle listu by dokonce mohlo dojít ke spolupráci s německou stranou Alternativa pro Německo (AfD). Od té by nová česká Konvičkova strana přejala nejen název, ale mohla by fungovat i přeshraniční spolupráce.

"Zdá se, že dobrým modelem je Alternativa pro Německo. Informace o přímé spolupráci v této chvíli nechci ještě komentovat. Nicméně AfD je vlastenecká strana, protiimigrační a protiislamizační a nesporný je i její ekonomický liberalismus. Strana působí kultivovaně a dokáže oslovit i občany středních a vyšších tříd," řekl ideolog BPI Petr Hampl.

Právě Hampl a Konvička v minulém týdnu stáli za "rozchodem" s Úsvitem. Hlavním důvodem neshod byly údajně finance.

Na akce lídra iniciativy Islám v ČR nechceme Martina Konvičky chodí běžní lidé, kteří mají obavy z islamizace, tvrdí poslanec za TOP 09 a děkan Přírodovědecké fakulty Jihočeské univerzity Vácha. | Video: DVTV |  15:04

autor: Domácí | 2. 5. 2016 8:07

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama