reklama
 
 

Vystoupení Ortela na Slavících bylo v pořádku, rozhodla vysílací rada. Stížnost zamítla

Aktualizováno 21. 12. 2016 13:01
Přítomnost kapely Ortel v pořadu Český slavík nebyla porušením zákona, rozhodla stejně jako minulý rok Rada pro rozhlasové a televizní vysílání. Na vystoupení umělců, kteří jsou podle kritiků napojeni na neonacistickou scénu, přišla stížnost, a úřad se jí tak musel zabývat.

Praha – Pískání i dramatické odchody ze sálu. Český slavík budil i letos silné emoce kvůli umístění skupiny Ortel a zpěváka Tomáše Ortela. A stejně jako loni také přišla kvůli pořadu stížnost na Radu pro rozhlasové a televizní vysílání. Ta však i tentokrát rozhodla, že z pohledu zákona bylo vše v pořádku.

"Posoudili jsme to a neshledali jsme žádné porušení zákona," řekl Aktuálně.cz vedoucí Úřadu Rady pro rozhlasové a televizní vysílání Petr Bartoš. Před rokem si na vystoupení kontroverzních umělců stěžoval i poslanec Jan Chvojka (ČSSD), nynější ministr pro lidská práva, rovněž neúspěšně.

Napojení na neonacisty

Kritici vyčítají kapele údajné napojení na neonacistickou scénu. Například písnička Hadr se stala hymnou zakázané krajně pravicové Dělnické strany a zpěvák hrál na bicí v neonacistické skupině Conflict 88, která se objevila i ve zprávě o extremismu vydávané ministerstvem vnitra.

Nejhlasitější odpor proti udílení cen Ortelu projevil romský zpěvák Radek Banga. Ten na protest opustil sál, což vyvolalo bouřlivé reakce a lidé mu na sociálních sítí vyhrožovali i smrtí. Jiní umělci při předávání zas na protest netleskali.

autor: Jakub Zelenka | 21. 12. 2016 11:49

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama