Konečně jaro. Tady je scénář počasí na příštích 30 dní

Dagmar Honsová, Meteopress
19. 4. 2012 9:00
Polojasnou až oblačnou oblohu budou v příštích týdnech kazit jarní přeháňky
V jednom z parků v Ammánu už vyrazily včely "do práce".
V jednom z parků v Ammánu už vyrazily včely "do práce". | Foto: Reuters

Praha - Konec týdne přinese příjemné teploty, které se budou zastavovat až na 18 °C. Počasí tak konečně začne připomínat jaro. Nebe bez mráčku se však nedočkáme.

Zejména v odpoledních hodinách totiž musíme počítat s přeháňkami, ojediněle se mohou vyskytnout i jarní bouřky.

Poslední pracovní den tohoto týdne odstartuje polojasnou oblohou, odpoledne ale bude oblačnosti přibývat, místy dokonce s přeháňkami, ojediněle i s bouřkami. Odpolední teploty vystoupí díky teplému jihozápadnímu proudění na 14 až 18 °C.

Také první víkendový den bude psát podobný scénář - zpočátku dne polojasno, postupně oblačno až zataženo, místy přeháňky a zejména na východě území ojediněle bouřky. Ranní teploty budou klesat k 8 až 3 °C, odpolední vystoupí na 13 až 17 °C.

Neděle přinese nejméně oblačnosti - převážně polojasno, jen při přechodně zvětšené oblačnosti ojediněle přeháňky. Po ránu naměříme 6 až 2 °C, v odpoledních maximech 13 až 17 °C.

Poslední dubnový týden přinese teploty až na 24 °C a podle výhledu počasí na 30 dnů to vypadá, že jaro konečně začíná.

Období od 21. až 30. dubna

Zpočátku období čekáme oblačno až polojasno, místy přeháňky nebo občasný déšť, ojediněle i bouřky. Postupně převážně polojasno a ojedinělé přeháňky nebo bouřky jen při přechodně zvětšené oblačnosti.

Ranní teploty se budou pohybovat na 8 až 1 °C, koncem období klesnou na 11 až 7 °C. Denní teploty naměříme mezi 12 až 17 °C, ve druhé polovině období dosáhnou až 24 °C.

Období od 1. až 10. května

V první polovině období bude převážně oblačno, místy dorazí přeháňky nebo občasný déšť, ojediněle bouřky. Postupně budou oblačnost i srážky částečně ubývat.

Ranní teploty dosáhnou 9 až 4 °C. Denní teploty vystoupí na 15 až 20 °C, ke konci období naměříme kolem 22 °C.

Období od 11. až 20. května

V polovině května očekáváme oblačnou až polojasnou oblohu, na většině území se vyskytnou občasné přeháňky a místy bouřky. Ranní teploty se budou pohybovat okolo 11 až 6 °C. Denní teploty vystoupí na 8 až 23 °C, koncem období až k 25 °C.

Období očekáváme jako celek teplotně i srážkově průměrné. Průměrná teplota vzduchu se v tomto období pohybuje kolem 10,8 °C a průměrné srážkové úhrny dosáhnou 62 mm.

 

Právě se děje

Další zprávy