Rušný konec roku v Praze. Metro bude jezdit déle, ohňostroj nahradí videomapping

ČTK ČTK
31. 12. 2019 12:07
Silvestr v Praze tráví stovky tisíc lidí z celého světa, na Staroměstském náměstí se chystá hudební program a novoroční ohňostroj letos nahradí videomapping na budově Národního muzea na Václavském náměstí. Přelom roku bývá také tradičně jedním z nejnáročnějších období pro hasiče, zdravotníky a policisty.
Záběr z videomappingu na budově Národního muzea u příležitosti oslav 17. listopadu.
Záběr z videomappingu na budově Národního muzea u příležitosti oslav 17. listopadu. | Foto: Jakub Plíhal

Závěr roku mnozí lidé prožijí na horách, jiní se vydají sportovat, do divadla, na koncert či do klubu. Pražský magistrát se kvůli hluku rozhodl také nahradit ohňostroj videomappingem, který se bude promítat 1. ledna večer na budovu Národního muzea. Ohňostroj přesto v metropoli bude - akci uspořádá v Bastionu nad parkem Folimanka spolek Ohňostroj pro Prahu v úterý od 18 hod.

Silvestrovské oslavy v Praze si vyžádají některá omezení pro automobilovou dopravu v okolí Václavského a Staroměstského náměstí a Karlova mostu, kam nový rok přicházejí slavit tisíce lidí, především zahraničních turistů.

Dopravní podnik prodlouží provoz metra přibližně do 02:30, soupravy budou jezdit každých deset minut. Na bezpečnost a pořádek v ulicích budou dohlížet policisté a strážníci, a to včetně hlídek na Vltavě.

Na Staroměstském náměstí se koná hudební program, během něhož vystoupí od 16:15 do půlnoci živé kapely i DJ. Obyvatelé a návštěvníci hlavního města mohou vyrazit rovněž na několik silvestrovských koncertů vážné hudby či jazzu, silvestrovský program připravily i kluby Rock Café, Vagon, Palác Akropolis nebo Roxy.

Party ve stylu 80. a 90. let budou v klubech Lucerna Music Bar a Futurum. V Bio Oko se bude večer promítat celovečerní sestřih legendárního satirického pořadu Česká soda.

V kině Lucerna je na programu živý přenos silvestrovského galakoncertu Berlínské filharmonie a kino Aero nabídne kultovní film bratří Coenů Big Lebowski. Divadla, která připravila silvestrovská představení, většinou vsadila na komedie.

Poslední den roku mohou Pražané také naposledy využít nabídku týdne sportu zdarma, kdy mohli od Vánoc bezplatně navštívit desítky sportovišť.

VIDEO: Loňský silvestr v Praze z vrtulníku Policie ČR. 

 

Právě se děje

před 51 minutami

Rubljov vyhrál na antuce v Hamburku už třetí letošní turnaj

Ruský tenista Andrej Rubljov vyhrál před French Open antukový turnaj v Hamburku a v této sezoně, na půl roku přerušené koronavirem, slaví již třetí titul. Poprvé dobyl podnik kategorie ATP 500. Druhého nasazeného Řeka Stefanose Tsitsipase ve finále přehrál 6:4, 3:6 a 7:5.

Rubljov v generálce na antukový grandslam v Paříži předvedl v závěru skvělý obrat. V bitvě dvou dvaadvacetiletých hráčů totiž světová šestka Tsitsipas vedl v rozhodujícím setu už 5:3, ale rodák z Moskvy prokázal pevné nervy a vynahradil si zklamání z hamburské antuky z loňska, kdy finálový duel s Gruzíncem Nikolozem Basilašvilim prohrál.

Více titulů na okruhu ATP má letos jen světová jednička Novak Djokovič, a to o jeden. Rubljov na začátku sezony ovládl turnaje v Dauhá a Adelaide. Dnes 14. hráč žebříčku získal pátou trofej v kariéře.

Zdroj: ČTK
Další zprávy