Rušný konec roku v Praze. Metro bude jezdit déle, ohňostroj nahradí videomapping

ČTK ČTK
31. 12. 2019 12:07
Silvestr v Praze tráví stovky tisíc lidí z celého světa, na Staroměstském náměstí se chystá hudební program a novoroční ohňostroj letos nahradí videomapping na budově Národního muzea na Václavském náměstí. Přelom roku bývá také tradičně jedním z nejnáročnějších období pro hasiče, zdravotníky a policisty.
Záběr z videomappingu na budově Národního muzea u příležitosti oslav 17. listopadu.
Záběr z videomappingu na budově Národního muzea u příležitosti oslav 17. listopadu. | Foto: Jakub Plíhal

Závěr roku mnozí lidé prožijí na horách, jiní se vydají sportovat, do divadla, na koncert či do klubu. Pražský magistrát se kvůli hluku rozhodl také nahradit ohňostroj videomappingem, který se bude promítat 1. ledna večer na budovu Národního muzea. Ohňostroj přesto v metropoli bude - akci uspořádá v Bastionu nad parkem Folimanka spolek Ohňostroj pro Prahu v úterý od 18 hod.

Silvestrovské oslavy v Praze si vyžádají některá omezení pro automobilovou dopravu v okolí Václavského a Staroměstského náměstí a Karlova mostu, kam nový rok přicházejí slavit tisíce lidí, především zahraničních turistů.

Dopravní podnik prodlouží provoz metra přibližně do 02:30, soupravy budou jezdit každých deset minut. Na bezpečnost a pořádek v ulicích budou dohlížet policisté a strážníci, a to včetně hlídek na Vltavě.

Na Staroměstském náměstí se koná hudební program, během něhož vystoupí od 16:15 do půlnoci živé kapely i DJ. Obyvatelé a návštěvníci hlavního města mohou vyrazit rovněž na několik silvestrovských koncertů vážné hudby či jazzu, silvestrovský program připravily i kluby Rock Café, Vagon, Palác Akropolis nebo Roxy.

Party ve stylu 80. a 90. let budou v klubech Lucerna Music Bar a Futurum. V Bio Oko se bude večer promítat celovečerní sestřih legendárního satirického pořadu Česká soda.

V kině Lucerna je na programu živý přenos silvestrovského galakoncertu Berlínské filharmonie a kino Aero nabídne kultovní film bratří Coenů Big Lebowski. Divadla, která připravila silvestrovská představení, většinou vsadila na komedie.

Poslední den roku mohou Pražané také naposledy využít nabídku týdne sportu zdarma, kdy mohli od Vánoc bezplatně navštívit desítky sportovišť.

VIDEO: Loňský silvestr v Praze z vrtulníku Policie ČR. 

 

Právě se děje

před 15 minutami

Horská služba v Krkonoších varuje před náledím, hrozí také silný vítr

Horská služba Krkonoše varuje ve výškách nad 1000 metrů nad mořem před zledovatělým terénem. V Krkonoších platí druhý, mírný stupeň lavinového nebezpečí z pěti, uvedla krkonošská horská služba.

Na hřebenech hor hrozí silný vítr, v nárazech může dosahovat rychlosti až 70 kilometrů v hodině, informovali meteorologové.

Zdroj: ČTK
Další zprávy